6d8e3762 7de1 4e4b a6fa e3b5266f3148 - سن دیسک بزرگ ترین کارت حافظه SD جهان را با ظرفیت یک ترابایت رونمایی کرد‍
اشتراک

سن دیسک بزرگ ترین کارت حافظه SD جهان را با ظرفیت یک ترابایت رونمایی کرد‍

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

سن دیسک کارت حافظه‌ی SD جدیدی را رونمایی کرده که لقب بزرگ‌ترین حافظه‌ی حال حاضر جهان را از نظر ظرفیت به خود اختصاص داده است، چراکه ظرفیت این کارت بیش از یک ترابایت است. کارت SDXC رونمایی شده توسط سن‌دیسک تنها یک نمونه‌ی اولیه است و از این‌رو سن‌دیسک اطلاعاتی را در خصوص زمان و قیمت عرضه‌ی این محصول ارائه نکرده است. هم‌اکنون مالکیت کمپانی سن‌دیسک در اختیار وسترن دیجیتال است. وسترن دیجیتال در مورد رونمایی از این کارت به این نکته اشاره کرده که سن‌دیسک ۱۶ سال پیش اولین کارت حافظه‌ی SD خود را با ظرفیت ۶۴ مگابایت رونمایی کرد، حال آنکه دو سال پیش شاهد معرفی کارت حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی توسط این کمپانی بودیم که تا امروز لقب پرظرفیت‌تریت کارت حافظه‌ی جهان را به خود اختصاص داده است. با نگاهی به اولین کارت SD سن دیسک با ظرفیت ۶۴ مگابایت، محصول یک ترابایتی این کمپانی ۱۶,۳۸۴ برابر ظرفیت بیشتری دارد.

58a78050 f3e8 497d 815f edfda5a4147a 294x300 - سن دیسک بزرگ ترین کارت حافظه SD جهان را با ظرفیت یک ترابایت رونمایی کرد‍

سن دیسک معتقد است با وجود استفاده از فرمت‌های ویدیویی با رزولوشن بالا نظیر ۴K یا ۸K در کنار محتوای ویدیویی ۳۶۰ درجه برای هدست‌‌های واقعیت مجازی، به کارت حافظه‌ی یک ترابایتی احساس نیاز خواهد شد. اما با وجود تمام مزایا، این محصول نقاط تاریکی نیز دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به قیمت بالای آن اشاره کرد. همچنین سرعت خواندن و نوشتن روی این کارت حافظه به دلیل ظرفیت بالا کمی کندتر خواهد بود. بدترین اتفاق زمانی روی خواهد داد که برای مثال به دلیل ظرفیت بالای این کارت کاربران آن را از روی دوربین برنداشته و در صورت بروز مشکل، تمام اطلاعاتی که روی آن ذخیره شده، از بین خواهد رفت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24851TechnoYab QR Code For: سن دیسک بزرگ ترین کارت حافظه SD جهان را با ظرفیت یک ترابایت رونمایی کرد‍





این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *