66ab22be 5d35 47d2 ad2e a1beccfa8dc8 - سیستم ترمز خودکار در خودروهای مدرن چگونه عمل میکند
اشتراک

سیستم ترمز خودکار در خودروهای مدرن چگونه عمل میکند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو

سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک، وظیفه‌اش آگاه‌سازی راننده از حوادث قریب‌الوقوع و استفاده از نهایت پتانسیل ترمزگیری خودرو، پیش از وقوع برخورد است. این سیستم‌هاکه توسط شرکت‌های مختلف ساخته‌‌ می‌شوند، با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند؛ ولی در کل می‌توان گفت تمامی این سیستم‌ها سه هدف کلی را دنبال می‌کند.

167555d9 c7fb 4dfd a7d9 c1749a30a612 - سیستم ترمز خودکار در خودروهای مدرن چگونه عمل میکند

هدف اول، شامل عملکرد ترمز در سرعت پایین است که مخصوص داخل شهر طراحی شده و به کمک‌های رادارهای پایین، عمل می‌کند. وظیفه‌ی دوم، ترمزگیری در سرعت‌های بالا است که رادارهای با دامنه‌ی دید بالا در آن فعال‌اند و خودرو را آماده‌ی ترمزگیری با توجه به شرایط جاده‌ای می‌کنند. هدف سوم در سیستم ترمزگیری خودکار، نیاز به تکنولوژی‌های قوی‌تر دارد که شامل مشاهده‌ی عابران پیاده است و با تصاویر دریافتی از دوربین و رادارهای خودرو عمل می‌کند.

تسلا در مهرماه ۹۵، پکیج «رانندگی اتوماتیک ۲» (Autopilot 2) را ارائه کرد که در ترمزگیری دچار ضعف بود. این شرکت در نسخه‌های جدید، مشکل خود را حل کرده است.

تسلا تائید کرده است که آپدیت ترمز اضطراری را برای خودروهایی که به سیستم رانندگی اتوماتیک ۲ مجهزند، ارائه کرده است. یک روز پس از عرضه‌ی این پکیج، سایت کانسومر ریپورتس امتیاز‌های مربوط به دو خودروی تسلا با نام‌های مدل S و مدل X را به خاطر نداشتن ترمز اتوماتیک اضطراری پایین آورد. تسلا بدون این‌که علت این موضوع را بداند، قبل از انتشار گزارش مربوطه این توانایی را در خودروهای خود فعال کرد.

هرچند مدل S و مدل X از تسلا اخیرا مجهز به این آپشن شده‌اند؛ اما این افزونه در مدل‌هایی از تسلا که قبل از مهرماه سال ۹۵ تولید شده‌اند، قابل نصب نخواهد بود.

 این سیستم برای جلوگیری از حادثه در سرعت‌های زیاد، از سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت شروع به کار می‌کند و  نهایتا در سرعت ۱۴۴ کیلومتر بر ساعت فعال است. تسلا در بیانیه‌اش اظهار داشته است که به‌زودی این قابلیت را در سرعت‌های بالاتر هم فعال می‌کند.

در نهایت کانسومر ریپورتس بیان داشته است که امتیازهای مربوط به این خودروساز را پس از این‌که اکثریت مالکان تسلا این بسته‌ی به‌روزرسانی را نصب کردند، بازبینی خواهد کرد.

4aedfb2d 45b9 4f21 a719 d2cdb9632c1e - سیستم ترمز خودکار در خودروهای مدرن چگونه عمل میکند


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 58632TechnoYab QR Code For: سیستم ترمز خودکار در خودروهای مدرن چگونه عمل میکند

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *