seagate 2.5 barracuda 0 - سیگیت اولین هارد درایو 2.5 اینچی با ظرفیت 5 ترابایت را معرفی کرد
اشتراک

سیگیت اولین هارد درایو ۲.۵ اینچی با ظرفیت ۵ ترابایت را معرفی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

سیگیت رسماً مجموعه جدیدی از هارد درایوهای ۲.۵ اینچی را تحت خانواده BarraCuda معرفی کرد که برای استفاده در لپ تاپ ها و ذخیره سازهای اکسترنال طراحی شده اند. این درایوها از دیسک های ۱ ترابایتی با تکنولوژی SMR و تکنولوژی کَش چندلایه بهره می گیرند.

همان طور که می دانید SSD ها روز به روز نقش پررنگ تری در بازار کامپیوترهای شخصی لپ تاپ یا حتی دسکتاپ ایفا می کنند، اما HDDهای سنتی بر حوزه ذخیره داده های حجیم تسلط کامل دارند که دلیل اصلی این وضعیت، هزینه بسیار مناسب در ازای حجم ذخیره سازی بالاست.

حداکثر ظرفیت هارد درایوهای جدید سیگیت به ۵ ترابایت می رسد، که در نوع خود بی سابقه است. دستیابی به این نتیجه، با بهره گیری از تکنیک اختصاصی سیگیت میسر شده که به آن Shingled Magnetic Recording یا SMR می گویند.seagate 2.5 barracuda spec 300x229 - سیگیت اولین هارد درایو 2.5 اینچی با ظرفیت 5 ترابایت را معرفی کرد

گفتنی است این هارد درایوها با سرعت چرخش ۵۴۰۰ دور در دقیقه، به حداکثر نرخ انتقال داده ۱۴۰ مگابایت در ثانیه خواهند رسید، ضمن اینکه میانگین زمان تأخیر در آنها ۵.۶ میلی ثانیه بوده و از درگاه ارتباطی SATA پشتیبانی می کنند.

لازم به ذکر است اگرچه مدل های ۵۰۰ گیگابایتی و ۱ و ۲ ترابایتی با ضخامت ۷ میلیمتر در تمامی لپ تاپ ها قابل استفاده خواهند بود، اما مدل های ۳، ۴ و ۵ ترابایتی به خاطر ارتفاع ۱۵ میلیمتریشان در لپ تاپ های معمولی بازار جای نمی گیرند و صرفاً در کامپیوترهای دسکتاپ و حافظه های اکسترنال به کار گرفته خواهند شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29793 TechnoYab QR Code For: سیگیت اولین هارد درایو ۲.۵ اینچی با ظرفیت ۵ ترابایت را معرفی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *