d86b687e c014 4bac a0ba e3e09627a014 - شارپ ۵۷۰ میلیون دلار برای تولید پنل های OLED سرمایه گذاری می‌کند
اشتراک

شارپ ۵۷۰ میلیون دلار برای تولید پنل های OLED سرمایه گذاری می‌کند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

کمپانی ژاپنی شارپ اعلام کرده که برای تولید پنل‌های OLED حدود ۵۷۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. تلاش برای گسترش کسب و کار در حوزه‌ی تولید پنل‌های OLED را باید بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری شارپ پس از رفتن به زیر پرچم فاکسکان تایوان خواند. البته باید به این نکته اشاره کرد که سرمایه‌گذاری شارپ در مقایسه با کمپانی‌های کره‌ای بسیار ناچیز به نظر می‌رسد.

بسیاری از تولیدکنندگان گجت‌های الکترونیک مصرفی در حال کنار گذاشتن استفاده از پنل‌های LCD و استفاده از پنل‌های OLED هستند. پنل‌های OLED باریک‌تر و منعطف‌تر از انواع ال‌سی‌دی هستند.

شارپ اعلام کرده که خطوط آزمایشی تولید را در اساکا و میه در غرب ژاپن راه‌اندازی خواهد کرد که انتظار می‌رود تولید آزمایشی بین آوریل تا ژوئن ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.

شارپ امیدوار است در زمینه‌ی تولید پنل‌های OLED با رقیب ژاپنی خود یعنی ژاپن دیسپلی همکاری کند. نیکی بیزینس ماه گذشته این موضوع را به نقل از تای جنگ وو، مدیرعامل جدید شارپ اعلام کرد.

کمپانی فاکسکان پس از توافق برای خرید این کمپانی ژاپنی، ماه گذشته کنترل این کمپانی را در اختیار گرفت. در اختیار گرفتن کنترل این کمپانی ژاپنی قدرت تولید پنل‌های نمایشی را در اختیار فاکسکان قرار می‌دهد که می‌تواند در همکاری با اپل بسیار برای فاکسکان کارآمد باشد.

رقبای کره‌ای سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را برای موفقیت در این حوزه انجام داده‌اند. برای مثال می‌توان به ال‌جی اشاره کرد که سال گذشته به تنهایی ۹ میلیارد دلار را برای تولید پنل‌های OLED سرمایه‌گذاری کرده است. سامسونگ نیز  ۳.۶ میلیارد دلار برای تولید پنل‌های OLED طی سال آینده سرمایه‌گذاری می‌کند.

موسسه‌ی تحقیقاتی IHS پیش‌بینی کرده که میزان عرضه‌ی پنل‌های OLED تا سال ۲۰۲۰ از پنل‌های LCD پیشی خواهد گرفت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26426TechnoYab QR Code For: شارپ ۵۷۰ میلیون دلار برای تولید پنل های OLED سرمایه گذاری می‌کند

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *