2313ad7da2d94960b4c2473e8a5d6785 L - شرایط دریافت کارت های اعتباری بانک ملی اعلام شد مطلب ویژه
اشتراک

شرایط دریافت کارت های اعتباری بانک ملی اعلام شد مطلب ویژه

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

روز گذشته بانک ملی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که این بانک با هدف ایجاد قدرت خرید بیشتر برای مردم ایران و ایجاد استانداردهای خرید بین المللی در داخل کشور، اقدام به طراحی و عرضه کارت های اعتباری کرده است. این کارت ها که در برخی محافل از آنها با نام مستر کارت های ایرانی نیز یاد می شود، به زودی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. اما شرایط دریافت کارت های اعتباری بانک ملی چیست؟

بر اساس اطلاعیه بانک ملی، کارت های اعتباری این بانک که با نام کارت های مرابحه یاد می شود به دارندگان آن امکان می دهد تا به میزان مشخصی (۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان) از محل اعتبار اختصاص داده شده توسط بانک ملی از فروشگاه های مختلف خرید انجام دهد و مبلغ آن را در مدت زمان یک سال به بانک ملی ایران پرداخت نماید. در واقع کارت های اعتباری بانک ملی جایگزین وام های با مبالغ پایین می باشد. پس از پایان اقساط، اعتبار این کارت ها تا میزان اولیه شارژ می گردد.

اما شرایطی که بانک ملی برای دریافت این کارت ها اعلام کرده نیز بسیار مهم هستند. بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت بانک ملی، متقاضی می بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و علاوه بر آن دارای یکی از انواع حساب های قرض الحسنه، پس انداز یا سپرده سرمایه گذاری در بانک ملی نیز باشد. البته شرایط به همین موارد ختم نمی شوند. در صورتی که متقاضی دارای حساب جاری بانک ملی باشد می بایست ۶ ماه حداقل به میزان ۱ میلیون تومان ماهانه گردش حساب داشته باشد و یا اگر دارای حساب های کوتاه مدت باشد، مبلغ مانده حساب او در بازه شش ماهه می بایست به صورت میانگین ۱ میلیون تومان باشد.

شرایط دیگری هم وجود دارند. عدم سابقه چک برگشتی در تمامی بانک های کشور، عدم وجود بدهی های غیر جاری، ارائه مدارک شغلی برای مشخص شدن اشتغال و میزان درآمد و ارائه وثیقه مورد نیاز بانک ملی نیز از دیگر موارد هستند. گفته شده است که برای دریافت کار اعتباری ۱۰ میلیون تومانی نیاز به داشتن یک ضامن کارمند دولت است که البته ممکن است این شرایط در شعب مختلف متفاوت باشد.

به گفته مسئولین بانک ملی ایران، سود مبالغ کسر شده از کارت اعتباری بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود. یعنی در صورتی که یک کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی از بانک ملی تهیه کنید و با آن به خرید بپردازید، بازپرداخت مبلغ کسر شد برای خرید توسط کارت اعتباری با ۱۸ درصد سود محاسبه خواهد شد. همچنین در اولین شارژ نیز برای کارت های اعتباری ۱۰ میلیونی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان بابت آبونمان از مشتری کسر خواهد شد.

با اینکه به نظر می رسد شرایط دریافت کارت های اعتباری از بانک ملی کمی سخت هستند، اما برداشتن اولین گام توسط بانک ملی و ایجاد شرایطی مشابه بازارهای بین المللی برای مردم ایران می توان زمینه ساز خوبی برای ورود سایر بانک ها به این بخش نیز باشد که بدون شک باعث افزایش رقابت بین بانک ها و ساده تر شدن شرایط دریافت کارت های اعتباری برای متقاضیان می شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25678TechnoYab QR Code For: شرایط دریافت کارت های اعتباری بانک ملی اعلام شد مطلب ویژه

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *