1471153691 elephoneudisk story - شرکت الفون فلش مموری جدیدی مجهز به اسکنر اثر انگشت معرفی کرد
اشتراک

شرکت الفون فلش مموری جدیدی مجهز به اسکنر اثر انگشت معرفی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

کمپانی نه چندان مطرح الفون (Elephone) را بیشتر با تلفن های هوشمندش در ایران می شناسیم، اما مدیران این شرکت تصمیم گرفته اند وارد عرصه تولید دیگر ابزارهای الکترونیک، از جمله حافظه های فلش شوند.

در همین راستا این شرکت به تازگی از اولین فلش مموری خود با عنوان U-Disk پرده برداری کرد؛ یک فلش USB با بدنه ای فلزی که جهت ارتقای امنیت، به سنسور اندازه کامل اثر انگشت مجهز شده است.

البته این گجت کوچک از دو بخش «عمومی» و «خصوصی» تشکیل شده که همه افراد می توانند از فضای بخش عمومی آن استفاده کند، اما برای دسترسی به بخش خصوصی می بایست هویت شما از طریق حسگر اثر انگشت احراز گردد.

شرکت الفون وعده داده که فلش مموری جدید خود را با حداکثر سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات و همچنین دقت و سرعت بالا در شناسایی اثر انگشت روانه بازار نماید، اما فعلاً حرفی از نسخه پورت USB، ظرفیت های ذخیره سازی در دسترس و قیمت این محصول به میان نیامده.

البته افزوده شدن گزینه های امنیتی همیشه به معنی افزایش ضریب ایمنی نیست، چرا که در این صورت روش های هک شدن نیز بیشتر خواهد شد. این که اسکنر اثر انگشت محصول یاد شده تا چه حد امن است و در مقابل روش های دور زدن معمول تا چه میزان مقاوم خواهد بود، سؤالاتی هستند که هنوز نمی توان پاسخی روشن به آنها داد. ضمن این که تاکنون شیوه رمزنگاری اطلاعات روی این ابزار نیز اعلام نشده که می تواند نگرانی هایی را در مورد امنیت آن ایجاد نماید.

به هر حال باید تا عرضه عمومی اولین فلش مموری دنیا با اسکنر اثر انگشت منتظر ماند تا دید شرکت الفون چگونه به چالش های فوق پاسخ داده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20876TechnoYab QR Code For: شرکت الفون فلش مموری جدیدی مجهز به اسکنر اثر انگشت معرفی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *