acb2f1af8430324f5d8597123bc7e8ba L - در صورت خیس شدن آیفون 7 چه باید کرد؟
اشتراک

در صورت خیس شدن آیفون ۷ چه باید کرد؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

شرکت اپل تبلیغات زیادی بر روی مقاوم در برابر آب بودن گوشی های جدید خود انجام داده است. این تبلیغات ممکن است کاربران را به استفاده از گوشی های خود در روز های بارانی، سواحل ، هنگام ماهی گیری ،قایق سواری و… ترغیب نماید . استفاده از آیفون ۷ یا ۷ پلاس در این شرایط احتمال خیس شدن آن را افزایش می دهد و البته اپل آنقدرها هم از این کار راضی نیست و توصیه هایی برای شرایطی که آیفون ها در تماس با آب قرار می گیرند داشته است. با سخت افزار همراه باشید

هر دو گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از گواهینامه IP67 برخوردار می باشند که به این معنیست که این گوشی ها می توانند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری کار نمایند و همچنین مقاوم در برابر ورود گرد و غبار به درون گوشی می باشند. با وجود گواهینامه IP67  هر دو مدل جدید آیفون تحت گارانتی در مقابل مایعات نمی باشند. لیستی که اپل توصیه کرده است در هنگام انجام آن گوشی خود را به همراه نداشته باشید :

  • دوش گرفتن
  • اسکی روی آب
  • موج سواری
  • جت اسکی

در فعالیت های فوق احتمال خیس شدن گوشی بسیار زیاد است همچنین خیس شدن گوشی در آب شیرین متفاوت از آب شور یا کلر دار و یا حتی محلول های شیمیایی می باشد. اپل گوشی های خود را برای شنا کردن در آب و عکاسی در زیر آب  مقاوم نکرده است. مقاومت در برابر آب به این معنی می باشد که در صورت سقوط احتمالی گوشی در عمق کم بتوان همچنان از آن استفاده نمود. همچنین ممکن است مقاوم در برابر آب بودن گوشی های آیفون راه حلی برای ساکت کردن مشتریان ناراضی به خاطر حذف جک ۳.۵ میلیمتری باشد.

مراحل خشک کردن آیفون خیس شده

با توجه به این که آسیب دیدگی گوشی های آیفون در برابر مایعات تحت پوشش گارانتی نمی باشد این نکته بسیار مهم می باشد که در صورت خیس شدن آیفون ۷  و ۷ پلاس چکار باید کرد.

مرحله اول: گوشی را از آب خارج کردن و هر گونه کابل یا دانگل را از آن جدا نمایید سپس بهتر است با یک پارچه نرم و بدون پرز آن را خشک نمایید. با توجه به مقاوم در برابر گرد و غبار بودن گوشی استفاده از پارچه پرز دار می  تواند گوشی را سریع تر خشک نماید.

مرحله دوم : رابط لایتنینگ را رو به پایین گرفته و آن را خشک نمایید.

مرحله سوم : گوشی را در مکان خشک که هوا در آن جریان دارد مانند نزدیکی پنجره قرار دهید. بهتر است کانکتور لایتنینگ را در مقابل هوای سرد کولر نگه دارید. کولر می تواند فرایند خشک شدن را تسریع بخشد. همچنین اپل استفاده از پنبه یا دستمال کاغذی برای خشک کردن کانکتور لایتنینگ را توصیه نمی کند.

مرحله چهارم : حداقل ۵ ساعت بعد گوشی را شارژ نمایید. شرکت اپل توصیه کرده است که حداقل ۵ ساعت از وصل کردن هر چیزی به کانکتور Lightning جلوگیری نمایید. همچنین بهتر است تا زمان خشک شدن کامل سیم کارت را از گوشی خارج ننمایید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25330TechnoYab QR Code For: در صورت خیس شدن آیفون ۷ چه باید کرد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *