nokia android smartphone 0 - طبق گزارش نوکیا آلودگی تلفن های هوشمند به بدافزار در نیمه نخست امسال دوبرابر شده است
اشتراک

طبق گزارش نوکیا آلودگی تلفن های هوشمند به بدافزار در نیمه نخست امسال دوبرابر شده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: نوکیا, اخبار

در یک یا دو سال اخیر گزارشات متعددی در مورد آلودگی دستگاه های موبایل به انواع بدافزار منتشر شده و این مساله به یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی کاربران و شرکت های تولید کننده موبایل بدل گردیده است.

اما تنها موبایل های اندرویدی نیستند که هدف هکرها قرار می گیرند، هرچند که اغلب گزارشات نشان می دهند پلتفرم موبایلی گوگل نخستین هدف برای حملات هکی به شمار می رود که این مساله هم تاحدودی به خاطر گسترده بودن جمعیت کاربران این نوع دستگاه هاست.

براساس گزارش دوسالانه نوکیا در مورد بدافزارها که به تازگی هم منتشر شده، صرفا تلفن های همراه اندرویدی نیستند که هدف این نوع نرم افزارهای مخرب قرار می گیرند، بلکه دیگر گجت ها نیز ممکن است با چنین خطری روبرو شوند.

طبق گزارش نوکیا، آلودگی تلفن های همراه به این نوع بدافزارها در نیمه نخست سال به ۹۶ درصد رسید که در ماه آوریل بیشترین میزان را نشان می داد. در واقع آنطور که آمار و ارقام منتشر شده از سوی این کمپانی نشان می دهند، آلودگی اسمارت فون ها در نیمه نخست امسال در قیاس با نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تقریبا دوبرابر شده است.

در این گزارش همچنین آمده است که تلفن های همراه مبتنی بر اندروید تاکنون بیشتر از سایر پلتفرم ها هدف هکرها قرار گرفته اند و بالغ بر ۷۴ درصد از کل آمارها به اندروید مربوط می شود.

Nokia reports 300x146 - طبق گزارش نوکیا آلودگی تلفن های هوشمند به بدافزار در نیمه نخست امسال دوبرابر شده است

همانطور که پیشتر گفتیم، در ماه آوریل امسال، آلودگی تلفن های همراه به بدافزار بیشترین میزان خود را تجربه کرده و در این ماه، از هر ۱۲۰ موبایل یکی از آنها به نوعی از بدافزار آلوده شده.

علاوه بر این، شمار اپلیکیلیشن های اندرویدی آلوده به بدافزار نیز از ۵.۱ میلیون در دسامبر ۲۰۱۵ به رقم ۸.۹ میلیون در جولای ۲۰۱۶ رسیده و رشدی ۷۵ درصدی را تجربه کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط نوکیا، سه تهدید اصلی موبایلی در سال جاری عبارتند از Uapush.A، Kasandra.B و SMSTracker که مجموعا ۴۷ درصد از کل آلودگی های موبایلی را رقم زده اند.

محض اطلاع تان باید بگوییم که این گزارش با استفاده از راهکار امنیتی نوکیا با نام NetGuard Endpoint Security تهیه شده که بالغ بر صد میلیون دستگاه شامل موبایل، لپ تاپ، نوت پد و گجت های اینترنت اشیاء را پوشش می دهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 23282TechnoYab QR Code For: طبق گزارش نوکیا آلودگی تلفن های هوشمند به بدافزار در نیمه نخست امسال دوبرابر شده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *