GhasemKhorshidi - طرح رجیستری موبایل از اول تیرماه اجرا می شود
اشتراک

طرح رجیستری موبایل از اول تیرماه اجرا می شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به آماده شدن زیرساخت های فنی برای اجرای طرح رجیستری، اعلام کرد از ابتدای تابستان سال جاری موبایل های قاچاق در شبکه مخابراتی کشور قابل استفاده نخواهند بود.

قاسم خورشیدی می گوید پروژه ثبت و شناسه دار کردن موبایل ها که با نام رجیستری شناخته می شود، در سه حوزه گمرک، وزارت صنعت و سازمان تنظیم مقررات در حال پیگیری است و زیرساخت های فنی آن نیز از سوی وزارت ارتباطات آماده شده، اما اجرای آن از طریق مناقصه، به شرکت های نرم افزاری و پرداخت الکترونیک برون سپاری شده است.

اجرا و پشتیبانی فنی طرح رجیستری به شرکت های خدمات الکترونیک سپرده شده است

به گفته خورشیدی در حال حاضر شرکت های طرف قرارداد برای اجرا و پشتیبانی فنی طرح مشخص شده اند و بنابراین از تیر ماه امسال، طرح وارد فاز عملیاتی خواهد شد. در این پروژه، تمام سامانه های ذیربط با استفاده از یک کد مشترک با یکدیگر ارتباط دارند و بنابراین هر موبایلی که وارد کشور شده اما در سامانه گمرک ثبت نشده باشد، نمی تواند در شبکه مخابراتی مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنیست این طرح فقط برای موبایل هایی اجرا می شود که از ابتدای تیر ماه، برای نخستین بار سیم کارت در آنها قرار گیرد. البته افرادی که تلفن همراه قاچاق در اختیار دارند نیز می توانند با پرداخت حقوق و عوارض مربوطه، در سامانه رجیستری ثبت شوند و از دستگاه خود استفاده نمایند. طبق اظهارات خورشیدی با تمهیدات ویژه نرم افزاری و رمزنگاری، امکان جعل شناسه های یکتای موبایل نیز وجود ندارد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 57131TechnoYab QR Code For: طرح رجیستری موبایل از اول تیرماه اجرا می شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *