33d559e1cb7566f0fcb0228aeae38768 L - عکس های سلفی جایگزین رمزهای عبور می شوند
اشتراک

عکس های سلفی جایگزین رمزهای عبور می شوند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

احتمالا یکی از پر سر و صدا ترین پدیدهای مرتبط با تلفن های هوشمند در سال های اخیر عکس های سلفی هستند. این تصاویر که در ایران به “خود گرفت” نیز مشهورند تا کنون بحث ها و تحقیقات زیادی را در پی داشته اند. گروهی به خطرناک بودن آنها اعتقاد دارند و حتی گرفتن عکس های سلفی در بسیاری از مکان های تاریخی و موزه های جهان ممنوع شده اند. از طرفی بسیاری از کاربران زمان زیادی را به گرفتن سلفی با گوشی خود می گذرانند و به همین دلیل است که رده جدیدی از تلفن های هوشمند به نام گوشی های مناسب سلفی نیز توسط تولید کنندگان وارد بازار شده و البته با استقبال زیاد کاربران مواجه شدند. اکنون به نظر می رسد این تصاویر قرار است نقش پر رنگ تری در زندگی دیجیتالی ما ایفا کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، برخی از کمپانی های بزرگ جهان در حال استفاده از تصاویر سلفی و جایگزین کردن رمزهای عبور با آنها می باشند. یکی از این شرکت ها مسترکارت است که اخیرا برنامه ای به نام Identity Check Mobile را نیز توسعه داده است. کاربران به کمک این برنامه می توانند مشخصات کارت های اعتباری خود را بدون وارد کردن رمز عبور و تنها با گرفتن یک عکس سلفی تایید کنند. این تصاویر بر روی سرورهای مسترکارت ذخیره شده و سپس رمزنگاری می شوند تا پس از استفاده برای تایید یک تراکنش از این سرورها حذف شوند. در حالی که مدت کوتاهی از عرضه این برنامه در اروپا می گذرد، ۹۲ درصد از کاربران گزارش داده اند که این روش بسیار بیش از وارد کردن رمز عبور مورد توجه آنها قرار گرفته است.

به جز مسترکارت شرکت های دیگری نظیر Uber برای رانندگان خود و بانک انگلیسی HSBC برای افتتاح حساب از روش های مشابهی استفاده می کنند. به نظر می رسد به تدریج و با افزایش کیفیت دوربین های ثانویه تلفن های هوشمند که همین حالا نیز به صورت ۸ یا ۱۳ مگاپیکسلی هم در این دستگاه ها به کار می روند، در آینده شاهد پر رنگ تر شدن نقش عکس های سلفی در تعاملات کاری و اجتماعی خواهیم بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28980TechnoYab QR Code For: عکس های سلفی جایگزین رمزهای عبور می شوند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *