90f87bc8c2c3eb66f961532747b28e0a XL - فایرفاکس تا سپتامبر سال 2017 از ویندوز XP و ویستا پشتیبانی خواهد کرد
اشتراک

فایرفاکس تا سپتامبر سال ۲۰۱۷ از ویندوز XP و ویستا پشتیبانی خواهد کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

از بعد از ویندوز XP تاکنون، مایکروسافت ۵ نسخه ی اصلی دیگر از ویندوز را منتشر کرده است و به هر ترتیبی که بود مایکروسافت توانست ویندوز محبوب XP را از کاربران جدا کند تا کاربران به استفاده از نسخه های جدید ویندوز به خصوص ویندوز ۱۰، آخرین نسخه از ویندوز روی بیآورند که البته این کار زمان زیادی از مایکروسافت را گرفت. از جمله اقدامات مایکروسافت برای کاهش کاربران ویندوز XP، پایان دادن پشتیبانی برنامه ها از این سیستم عامل بود. در حال حاضر بسیاری از نرم افزار ها از جمله مرورگر های مختلف دیگر از ویندوز XP و همچنین ویندوز ویستا پشتیبانی میکنند اما موزیلا فایرفاکس از جمله نرم افزار هایی است که میتواند بر روی کامپیوترهای قدیمی که به ویندوز XP مجهز هستند کار کند. اما تیم موزیلا تصمیم گرفته است که پشتیبانی از فایرفاکس بر روی دو ویندوز قدیمی مایکروسافت را از سال میلادی آینده محدود کند. این شرکت قصد دارد از ماه مارس ۲۰۱۷ بروزرسانی های مرورگر خود بر روی دو ویندوز XP و ویستا مایکروسافت را کاهش دهد و تاریخی نهایی نیز برای پایان پشتیبانی فایرفاکس از دو ویندوز یاد شده اعلام کرده است. بدین ترتیب از اواسط سال ۲۰۱۷ موزیلا دیگر بروزرسانی های امنیتی را برای دو ویندوز XP و ویستا منتشر نخواهد کرد.با تکنویابهمراه باشید.

البته این بدین معنا نیست که مرورگر فایرفاکس شما دیگر بر روی ویندوز قدیمی شما کار نخواهد کرد و از این نظر مشکلی برای مرورگر شما پیش نخواهد آمد اما همان طور که گفته شد دیگر خبری از پشتیبانی امنیتی از سوی موزیلا برای مرورگر شما نخواهد بود بنابراین سیستم شما از جانب این مرورگر در معرض خطر قرار خواهد گرفت و توجه نکردن به این موضوع میتواند عواقب بدی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. البته تعداد کاربرانی که از سیستم های بسیار قدیمی استفاده میکنند و کاربر ویندوز های بسیار قدیمی مایکروسافت هستند چندان زیاد نیستند و این عده ی محدود هم بعید به نظر میرسد به فاکتور امنیت اهمیت سیستم خود چندانی بدهند بنابراین در صورت بروز مشکل نیز تعداد کسانی که تحت تاثیر قرار میگیرند بسیار کم خواهند بود. ضمن اینکه باید به این نکته هم اشاره کرد که اغلب سیستم هایی که توانایی اجرای ویندوز XP یا ویستا را دارند میتوانند از ویندوز های جدیدتر مانند ویندوز ۷ نیز برخوردار شوند و با این کار دیگر دغدغه ی امنیتی هنگام استفاده از اینترنت را نداشته باشند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37200TechnoYab QR Code For: فایرفاکس تا سپتامبر سال ۲۰۱۷ از ویندوز XP و ویستا پشتیبانی خواهد کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *