macbookpro12 700x450 - فروش مک بوک پرو 2016 فراتر از انتظار؛ اپل سفارش قطعات را افزایش داد
اشتراک

فروش مک بوک پرو ۲۰۱۶ فراتر از انتظار؛ اپل سفارش قطعات را افزایش داد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

منابع آگاه منتسب به حلقه های اصلی زنجیره تأمین اپل می گویند این کمپانی به تولیدکنندگان قطعات و اجزای مک بوک پرو های جدیدش اعلام کرده حداقل تا پایان سال جاری میلادی، انتظار فروش و عرضه بالای این محصول را داشته باشند.

طبق این گزارش، اپل نسبت به فروش نسل جدید لپ تاپ های حرفه ای خود در سه ماهه سوم ۲۰۱۶ بسیار خوش بین است و انتظار دارد همین روند در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه یابد، که در این صورت درآمد و سود فوق العاده زیادی را نصیب این کمپانی و شرکت های تابعه خواهد نمود.

همین منابع اعلام کردند اپل در آغاز کار در مورد سفارش قطعات مک بوک پرو با احتیاط عمل می کرد، ضمن اینکه به خاطر کندی روند تولید برخی اجزاء همچون لولاها، باتری و کیبورد، عرضه این لپ تاپ نسبت به زمان بندی اولیه با چند ماه تأخیر آغاز شد.

با این حال پس از معرفی محصول، وضعیت اهالی کوپرتینو تغییر کرده و سفارش قطعات را تا حد زیادی افزایش داده. برخی از تحلیلگران بازار نیز انتظار دارند عرضه مک بوک پرو در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۱۵ میلیون دستگاه برسد، و این رقم در سال ۲۰۱۷ نیز در همین سطح باقی بماند.

در همین رابطه به گزارش DigiTimes شرکت تایوانی Wistron سفارشات مربوط به نوار ابزار OLED یا تاچ بار مورد استفاده در مک بوک پروهای ۲۰۱۶ را تحویل داده است. ظاهراً تأمین کننده اصلی این قطعات، کمپانی سنگاپوری بوده که به خاطر عدم موفقیت در برآورده ساختن نیاز اپل، با Wistron جایگزین شده.

گفتنیست طبق این گزارشات، تأخیر ارسال مک بوک پرو ۲۰۱۶ مجهز به تاچ بار، عمدتاً به خاطر نقص در تولید کیبورد بوده، اما با دریافت این قطعه به زودی نرخ عرضه و فروش آنها افزایش چشمگیری خواهد یافت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31292TechnoYab QR Code For: فروش مک بوک پرو ۲۰۱۶ فراتر از انتظار؛ اپل سفارش قطعات را افزایش داد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *