telegram channel - فعالیت کانال های فارسی در شبکه تلگرام
اشتراک

فعالیت کانال های فارسی در شبکه تلگرام

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

تلگرام از آن دست سرویس های پیام رسان است که در کشورمان با استقبال خوبی از جانب کاربران روبرو شد و با امکانات و قابلیت های متنوعی که به تدریج به آن اضافه گردید، توانست گوی سبقت را از قدیمی هایی نظیر وایبر برباید.با تکنویابهمراه باشید.

امکان راه اندازی کانال را میتوان از جمله مهم ترین مواردی دانست که به افزایش شمار مخاطبان این شبکه کمک کرد و این روزها کانال های تلگرامی حتی به بستری برای درآمدزایی ایرانی ها بدل شده و روز به روز نیز بر شمارشان اضافه می گردد.

حالا بنابر گفته رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور، نزدیک به ۱۷۰ هزار کانال فارسی در این سرویس فعالیت دارند.

مسعود اسدپور  اظهار کرد: رشد سریع شبکه های اجتماعی و فراگیری آن در  دنیای امروز  تاثیر چشمگیری بر ارتباطات اجتماعی گذاشته و همین امر باعث شده تا جامعه به الزامات و قوانین جدید در فضای مجازی نیاز پیدا کند.

۷ کانال ایرانی تلگرام بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند

اسدپور در صحبت های خود به اهمیت شناسایی کانال های فعال در شبکه های اجتماعی و ثبت رسمی آنها اشاره کرد و گفت در حال حاضر از میان ۱۷۰ هزار کانال تلگرامی فارسی زبان بیش از ۱۱ هزار  و ۱۰ کانال دارای بیش از ۵۰۰۰ عضو هستند. به گفته او کانال‌های تلگرام روزانه به طور متوسط حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مطلب منتشر می‌ کنند که در مجموع بین ۲.۵ تا ۳ میلیارد بازدید را طی یک روز رقم می زنند.

وی با استناد به تحقیقات  انجام گرفته در این باره مدعی شد که هم اکنون هر ایرانی به طور متوسط در ۱۳ کانال عمومی عضویت دارد و روزانه نزدیک به ۱۰۰ پست را در آنها مطالعه می کند. به علاوه طبق گفته وی از کانال های فعال در شبکه اجتماعی تلگرام ۳۲ کانال بالای ۵۰۰ هزار عضو و ۷ کانال نیز بیش از یک میلیون عضو دارند که نشان می دهد این کانالها تاثیر اجتماعی بسیار بالایی دارند.

به گفته رئیس پژوهشگاه فضای مجازی کشور تلگرام سرانه مطالعه ایرانی ها را بالا برده اما از آنجا که کانال های موجود در این سرویس عموما جنبه سرگرمی دارند، این مطالعه سطح نازلی دارد و بهتر است که فرهنگ سازی های لازم در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به همین مساله از تاثیر شبکه ملی اطلاعات در ایجاد فضای مجازی سالم و مفید در کشور سخن گفت و خبر داد که شورای عالی فضای مجازی الزامات این شبکه را تصویر کرده و ابراز امیدواری کرد که به زودی موجبات ارتباطات سالم و مفید در فضای مجازی فراهم گردد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37238TechnoYab QR Code For: فعالیت کانال های فارسی در شبکه تلگرام

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *