b70abf2b61c7194f3c2fee5698f1e285 L - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10
اشتراک

فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

یک ویژگی بسیار جالب در iOS 10 وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از آن بر روی اجسام زوم کنند. احتمالا تاکنون شما تنها از زوم سنتی با استفاده از نرم افزار دوربین استفاده کرده اید اما این قابلیت آیفون شما را به یک ذره بین قدرتمند تبدیل می کند.

نام این ویژگی پرکاربرد ذره بین (Magnifier) می باشد و با رفتن به مسیر Settings -> General -> Accessibility -> Magnifier و روشن کردن سوئیچ می توانید از آن استفاده نمایید.اندکی عجیب به نظر می رسد؛اما امکان فعال و غیر فعال شدن این قابلیت از طریق آیکون وجود ندارد.

Ios 10 Zoom 01 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

برای استفاده از این نرم افزار تنها کافیست دکمه هوم را در هر صفحه ای که هستید سه بار فشار دهید (البته به جز در صفحه lock screen  ) اگر میانبر های دیگری را نیز برای سه بار فشار دادن دکمه هوم تعیین کرده اید ، پس از سه بار فشار دادن دکمه هوم یک منوی پاپ آپ نمایش داده می شود که در آن Magnifier را انتخاب نمایید.

Ios 10 Zoom 02 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

همانطور که در تصاویر مشاهده می شود قابلیت ذره بین می تواند بسیار بیشتر از برنامه دوربین بر روی اجسام زوم نماید. iPhone 7 Plus دارای لنز  telephoto می باشد و حداکثر زوم آن با ذره بین بسیار شبیه به آیفون های قدیمی می باشد زیرا Magnifier با استفاده از لنز زاویه باز می تواند بر روی محدوده نزدیک تر بهتر تمرکز کند.

Ios 10 Zoom 04 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

علاوه بر زوم گزینه های زیاد دیگر وجود دارد که می تواند وضوح تصویر کمک نماید. در شرایط نوری ضعیف  با استفاده از آیکن ساعقه می توانید فلش گوشی را برای دید بهتر روشن نمایید. با لمس صفحه نمایش یا استفاده از آیکن قفل می توان نقطه کانونی را قفل نمود. همچنین می توان  با استفاده از لغزنده های موجود میزان کنتراست و روشنایی تصویر را تنظیم نمایید.

با استفاده از فیلتر های موجود در نرم افزار می توان تصاویری به رنگ های سفید / آبی ، زرد / آبی  ، سیاه و سفید ، زرد و مشکی و قرمز و مشکی ایجاد نمود . با استفاده از  inverted نیز می توان ترکیب رنگ های بالا را وارونه کرد.

Ios 10 Zoom 05 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

زمانی که تنظیمات دلخواه پدید آمد می توان با لمس دکمه شاتر عکس را ذخیره نمود. علاوه بر زوم در هنگام عکاسی ، پس از ثبت تصاویر نیز می توان با استفاده از امکان زوم بر روی عکس ثابت به داخل و خارج زوم نماید.

Ios 10 Zoom 06 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

در یک مقایسه جانبی بین  iPhone 7 Plus و iPhone 6 Plus می توان مشاهده کرد که تصویر iPhone 7 Plus واضح تر می باشد. هرچند به نظر نمی رسد که میزان زوم یکسانی در این مقایسه صورت گرفته باشد .  این قابلیت برای دیدن جزئیات بیشتر بسیار خوب می باشد .

Ios 10 Zoom 07 - فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

 


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25011TechnoYab QR Code For: فعال کردن ذره بین مخفی در iOS 10

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *