Android 625x350 - فهرست 50 محصول با بیشترین آسیب پذیری متمایز در سال 2016
اشتراک

فهرست ۵۰ محصول با بیشترین آسیب پذیری متمایز در سال ۲۰۱۶

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اندروید

CVE Details که پایگاه داده آنلاین در زمینه امنیت اپلیکیشن ها و OS ها را در اختیار دارد، به تازگی فهرست ۵۰ محصول با بیشترین آسیب پذیری متمایز در سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است.با تکنویاب همراه باشید.

در این فهرست، سیستم عامل اندروید با اختلاف فراوان جایگاه اول را کسب کرده است. طبق آمار این وب سایت بیش از ۵۲۳ آسیب پذیری متفاوت در سیستم عامل موبایلی گوگل در سال گذشته میلادی کشف شده. برای مقایسه، می توان به iOS اشاره کرد که در فهرست ۵۰ تایی فوق با ۱۶۱ مورد آسیب پذیری در جایگاه پانزدهم قرار گرفته.

این آمار، وضعیتی کاملاً متفاوت با سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد. در این سال، iOS بیشترین آسیب پذیری را با ۳۸۷ مورد در اختیار داشت و در فهرست کلی در رده دوم جای گرفته بود، در حالی که اندروید با  ۱۲۵ مورد رخنه امنیتی در جایگاه پانزدهم حضور یافت.

Vulnerabilities CVEDetails2016 - فهرست 50 محصول با بیشترین آسیب پذیری متمایز در سال 2016

با این حساب در سال گذشته میلادی، احتمال اینکه دیوایس های مبتنی بر اندروید مورد هجوم موفقیت آمیز هکرها قرار گرفته باشند، بسیار بیشتر از محصولات iOS بوده است.

همان طور که می دانید آسیب پذیری به معنای نقص در OS است که هکرها با استفاده از آن می توانند دیوایس هوشمند (همچون اسمارت فون) را به انجام کارهایی نامطلوب وادارند، از جمله اینکه اطلاعات مخاطبین، پیام ها، تماس ها، شماره IMEI، رمزهای عبور یا دسترسی به اپلیکیشن ها را در اختیار مهاجمین قرار دهند.

لازم به ذکر است در فهرست ۵۰ تایی مورد بحث، سیستم عامل ساعت هوشمند اپل یعنی watchOS نیز به چشم می خورد که با ۷۷ مورد آسیب پذیری، رتبه ۳۵ را به خود اختصاص داده.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 39559TechnoYab QR Code For: فهرست ۵۰ محصول با بیشترین آسیب پذیری متمایز در سال ۲۰۱۶

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *