facebook logo 800x450 - فیسبوک سال پیش در انگلیس تنها 4.17 میلیون پوند مالیات پرداخته است
اشتراک

فیسبوک سال پیش در انگلیس تنها ۴.۱۷ میلیون پوند مالیات پرداخته است

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

کمپانی فیسبوک در سال ۲۰۱۵ رقمی معادل ۲۱۰ میلیون پوند (تنها در انگلستان) درآمد زایی کرده، اما فقط ۴.۱۷ میلیون پوند مالیات پرداخت کرده است. در حالی که بر اساس گزارش کارشناسان اقتصادی دنیا ماجرا فراتر از این حرف هاست و به نظر می رسد مارک زاکربرگ جوان با ترفندی قانونی از پرداخت مالیات واقعی خود سر باز زده است.

فیسبوک سال گذشته با استفاده از مجاری قانونی کشور ایرلند که از مالیات بسیار کمتری نسبت به انگلستان برخوردار بوده، تنها ۴۳۲۷ پوند به عنوان مالیات سال ۲۰۱۴ پرداخت کرده؛ رقمی که از میانگین مالیات پرداختی یک کارگر ساده در کشور انگلیس پایین تر است. بعد از رسانه ای شدن این ماجرا و انتقاد شدید مردم، زاکربرگ قول داد از این پس چنین کاری نخواهد کرد.

 facebook tax w600 300x114 - فیسبوک سال پیش در انگلیس تنها 4.17 میلیون پوند مالیات پرداخته است

یک کارگر ساده انگلیسی به طور متوسط در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۵۳۹۲ پوند مالیات پرداخت کرده، در حالی که کمپانی بزرگ فیسبوک فقط ۴۳۲۷ پوند مالیات داده است.

طبق قانون، معیار مالیات در کشور انگلستان، ۲۰ درصد سود درآمد سالیانه است. فیسبوک در پایان سال ۲۰۱۵ اذعان کرد میزان سود این شرکت (منحصراً در انگلیس) تنها ۲۰ میلیون پوند بوده و با توجه به قانون، ۲۰ درصد از آن (حدود ۴ میلیون) به مالیات اختصاص پیدا می کند.

جو ماگام، یکی از متخصصین امور مالیاتی انگستان در این مورد می گوید: «گردش های مالی فیسبوک به هیچ وجه شفاف نیست. اما مطمئن هستیم ساختار تجاری این شرکت به نحوی بنا شده تا کمترین مقدار ممکن را در اختیار دول و عموم قرار دهد.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28188TechnoYab QR Code For: فیسبوک سال پیش در انگلیس تنها ۴.۱۷ میلیون پوند مالیات پرداخته است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *