facebook messenger chat rooms - فیسبوک قابلیت گفتگو در چَت روم های عمومی را به مسنجر می آورد
اشتراک

فیسبوک قابلیت گفتگو در چَت روم های عمومی را به مسنجر می آورد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

فیسبوک مسنجر یکی از پر کاربرد ترین نرم افزارهای ارتباطی در سطح جهان به شمار می رود، و غول شبکه های اجتماعی نیز هر روز قابلیت های بیشتری را به آن اضافه می کند. به تازگی مشخص شده آنها در حال تست اتاق های گفتگوی عمومی یا همان «چَت روم» ها برای اپلیکیشن پیام رسان در کشورهای استرالیا و کانادا هستند.

این اتاق ها حالتی شبیه به بولتن بورد دارند و به کاربران اجازه می دهند با افراد خارج از حلقه دوستانشان بر اساس موضوعات مشخص شده، به بحث و گفتگو بپردازند.

«درو ماکسن» مدیر محصول فیسبوک می گوید قابلیت فوق به این خاطر ارائه شده که از ایجاد مزاحمت برای دوستان در رابطه با مباحثی که به آنها علاقه ندارند، جلوگیری گردد. اگرچه کاربران مسنجر همین حالا هم می توانند گروه تشکیل دهند، اما این گروه ها به مکالمات خصوصی بین دوستان محدود است.

در مقابل، چَت روم ها فضایی را برای مباحثه پیرامون موضوعی خاص به وجود می آورند که در آن، افراد علاقه مند گرد هم آمده و گفتگو می کنند. البته می توان اتاق های گفتگوی خصوصی نیز تشخیص داد، بدین معنی که اعضای جدید باید مورد تأیید مدیریت گروه قرار گیرند.

هنوز مشخص نیست چه زمانی این قابلیت به صورت عمومی عرضه خواهد شد، اما به نظر می رسد زمانی که فیسبوک مراحل تست را در استرالیا و کانادا پشت سر بگذارد، به احتمال فراوان در زمانی کوتاه شاهد ارائه آن در دیگر کشورها نیز خواهیم بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31737TechnoYab QR Code For: فیسبوک قابلیت گفتگو در چَت روم های عمومی را به مسنجر می آورد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *