BIME 1 - قانون جدید بیمه در پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت
اشتراک

قانون جدید بیمه در پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

به تازگی قانون جدیدی در رابطه با بیمه شخص ثالث تصویب شده که به موجب این قانون دارندگان خودرو های گرانقیمت در تصادفاتی که مقصر نیستند ، تنها می توانند یک چهارم کل خسارت خود را توسط بیمه شخص مقصر دریافت کنند.با تکنویاب همراه باشید.

این یعنی طبق قانون جدید بیمه مرکزی ، این خودرو ها در سقف خسارت می توانند تنها ۵۰ درصد حداکثر بیمه ماه های حرام (امسال ۲۵۲ میلیون تومان) را دریافت کنند. البته محاسبه میزان حداکثر خسارت چنان که به نظر می رسد ساده نیست و یک مثال احتمالا بتواند به درستی توضیح کاملی را به خوانندگان بدهد.

BIME 2 - قانون جدید بیمه در پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت

اگر خودروی مورد نظر که در این تصادف به آن خسارت رسیده و قصد دارد از بیمه طرف مقصر استفاده کند ، قیمتی حدود ۵۰۰ میلیون تومان داشته باشد ، پس می تواند تنها از یک چهارم میزان تعیین شده استفاده کند.

چراکه قیمت خودرو چهار برابر ۱۲۶ میلیون تومان تعیین شده است و خسارت آن نیز یک چهارم محاسبه خواهد شد. این یعنی چنانچه خسارت وارده ۴۰ میلیون تومان برآورده شود ، بیمه موظف به پرداخت ۱۰ میلیون تومان برای جبران خسارت است.

کل این ماجرا باعث خواهد شد که این دسته از مالکان خودرو های گران قیمت مجاب به خرید بیمه بدنه کامل شوند و برای تامین مابقی خسارت دست به دامان این نوع بیمه باشند.

BIME 3 - قانون جدید بیمه در پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت

البته حداکثر رقم ۱۲۶ میلیونی در حال حاضر ثابت است و چنانچه نرخ دیه در سال های آینده افزایشی داشته باشد ، این نرخ از بیمه خودرو های گران قیمت نیز به همان تناسب افزایش خواهد داشت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 39627TechnoYab QR Code For: قانون جدید بیمه در پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *