download 1 w600 - قوانین تازه اوباما مانع از ثبت اطلاعات مسلمانان می شود
اشتراک

قوانین تازه اوباما مانع از ثبت اطلاعات مسلمانان می شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام داشت، سیاست های تازه اوباما به طور کلی مانع از ثبت اطلاعات مسلمانان و عرب ها می شود. برنامه «ثبت ملی اطلاعات» که در تاریخ ۱۱/۹ میلادی توسط سیستم امنیت ملی ورود و خروج از خاک آمریکا ایجاد شد، با انتقادهای شدیدی از آن زمان تا کنون رو به رو بوده و بسیاری از منتقدین از این برنامه به عنوان سیاست هایی خصمانه علیه مسلمانان و عرب ها در آمریکا یاد می کردند.با تکنویابهمراه باشید.

با این حال به گفته نیما هاکین، سخنگوی وزارت امنیت ملی آمریکا، در سال ۲۰۱۱، برنامه ثبت ملی به دلایلی همچون بی استفاده و ناکارآمد بودن متوقف شد. علاوه بر این، با در نظر گرفتن سیاست های تازه توسط اوباما برای این موضوع، می توان از عدم دسترسی دونالد ترامپ برای استفاده از این برنامه در سیاست های نژادپرستانه اش اطمینان حاصل کرد.

با وجود اینکه، سیاست های تازه اوباما نمی توانند به جاه طلبی های ترامپ خاتمه دهند، اما تا اندازه بسیار زیادی می توانند مانع از اعمال سیاست های ضد مهاجرت او در قوانین آمریکا شوند. تا کنون نزدیک به هشتاد هزار نفر از ۲۵ کشور مختلف برای ماندن در خاک آمریکا مجبور به تمکین از برنامه ثبت ملی اطلاعات شده‌ اند که از تمامی آن ها پس از مصاحبه های دوره ای وزارت امنیت ملی، اطلاعاتی همچون عکس و اثر انگشت نیز گرفته شده است.

این خبر در حالی منتشر شده که به تازگی شرکت های بزرگی همچون گوگل ومایکروسافت از تعهد به ارائه اطلاعات مسلمانان به دولت ترامپ سر باز زدند. علاوه بر این، خبرهایی مبنی بر همکاری پلانتیر (شرکت استخراج کننده اطلاعات که توسط مشاور فناوری شخص ترامپ بنیان گذاری شده است) با آژانس محافظت از مرزهای آمریکا برای تعقیب مهاجرین غیر قانونی به گوش می رسد.

از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا، نگرانی های بسیار زیادی میان مسلمانان و مهاجرین این کشور دیده می شود. اما باید دید که در آینده سیاست های ترامپ تا چه اندازه سخت گیرانه خواهند بود و رفتار او با مسلمانان و دیگر مهاجرین چگونه است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 36580TechnoYab QR Code For: قوانین تازه اوباما مانع از ثبت اطلاعات مسلمانان می شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *