paytakht - قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور
اشتراک

قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

همان طور که اطلاع دارید، کمتر از دو ماه قبل اپل در رویدادی رسمی از نسل جدید مک بوک پرو رونمایی کرد، محصولی که در دو مدل ۱۳ و ۱۵ اینچی و با پیکربندی های سخت افزاری متنوع ارائه شد. فروش جهانی مدل ۱۳ اینچی بدون تاچ بار این لپ تاپ حرفه ای از هفته دوم آبان ماه آغاز گشت، و تحویل نمونه های ۱۳ و ۱۵ اینچی مجهز به تاچ بار به اواخر آبان ماه موکول شد.با تکنویابهمراه باشید.

اما از آنجا که اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد، ورود مک بوک پروهای ۲۰۱۶ به کشورمان کمی به طول انجامید، هرچند با وجود وضعیت مشابه برای آیفون ۷، دیدیم که یک روز پس از عرضه جهانی، موبایل های این کمپانی با قیمتی گزاف از بازار کشورمان سر در آوردند.

به هر حال اکنون چند روزیست که شاهد عرضه مدل های مختلف مک بوک پرو در فروشگاه های آنلاین و مراکز تخصصی فروش محصولات اپل در بازار شهرهای بزرگ کشور هستیم، و در اینجا می خواهیم نگاهی به قیمت این لپ تاپ ها بیندازیم.

macbookpro 13 NoTouchbar - قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور

با بررسی وب سایت های مطرح فروش اینترنتی در حوزه کالاهای دیجیتال و صحبت با برخی مراکز فروش، در حال حاضر مدل ۱۳ اینچی مک بوک پرو بدون تاچ بار (پردازنده Core i5، هشت گیگابایت رَم، ۲۵۶ گیگابایت SSD) در حدود شش میلیون تومان (۵۹۹۰۰۰۰ الی ۶۴۰۰۰۰۰ تومان) به فروش می رسد. با توجه به قیمت جهانی ۱۵۰۰ دلاری مدل پایه مک بوک پرو ۱۳ اینچی، می بینیم که قیمت عرضه در بازار کشورمان کاملاً معقول به نظر می رسد.

macbookpro 13 Touchbar - قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور

در مورد مدل ۱۳ اینچی مجهز به تاچ بار و کانفیگ مشابه، وضعیت کمی متفاوت است. قیمت این محصول در بازار جهانی از سوی اپل برابر ۱۸۰۰ دلار تعیین شده، و در بازار کشورمان شاهد بازه قیمتی ۸۰۰۰۰۰۰ الی ۹۵۵۰۰۰۰ تومان برای این محصول هستیم که علاوه بر اختلاف جهانی، تفاوت بین فروشنده های داخلی را نیز نشان می دهد.

macbookpro 15 Touchbar - قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور

مدل های ۱۵ اینچی مجهز به تاچ بار، فعلاً با کانفیگ پردازنده Core i7 و شانزده گیگابایت رَم، در دو ظرفیت ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی وارد بازار کشورمان شده اند.

مک بوک پرو ۱۵ اینچی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت، در حال حاضر قیمتی مابین ۱۰۵۰۰۰۰۰ الی ۱۲۷۵۰۰۰۰ تومان دارد، و مدل ۵۱۲ گیگابایتی آن نیز بین ۱۲۵۰۰۰۰۰ الی ۱۴۷۵۰۰۰۰ تومان به فروش می رسد، در حالی که قیمت جهانی این دو دستگاه به ترتیب ۲۴۰۰ و ۲۸۰۰ دلار تعیین شده.

با توجه به این ارقام می توان دید برخی از فروشگاه ها، جدیدترین نسل از لپ تاپ های حرفه ای اپل را با قیمتی مناسب (در مقایسه با معادل دلاری آن) به فروش می رسانند، و البته قیمت برخی از فروشگاه ها نیز فراتر از حد انتظار تعیین شده.

در مجموع به نظر می رسد حباب قیمتی که برای روزهای اولیه عرضه آیفون ۷ در کشور وجود داشت، گریبان مک بوک پرو را نگرفته است، و در ادامه انتظار می رود با قیمت های متعادل تر و یکنواخت تری در سطح کشور روبرو باشیم.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 35964TechnoYab QR Code For: قیمت نسل جدید مک بوک پرو اپل در بازار کشور

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *