rsz visual studio logo - مایکروسافت Visual Studio را برای مک عرضه خواهد کرد
اشتراک

مایکروسافت Visual Studio را برای مک عرضه خواهد کرد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

مایکروسافت پیش از این نشان داده بود که با آغوش باز از توسعه نرم افزارها و سرویس‌ها برای پلتفرم‌های مختلف حمایت می کند و اکنون قدم دیگری در این راه برداشته است. این شرکت در یک پست وبلاگی آشکار کرده که مشغول کار بروی Visual Studio برای مک است و به این ترتیب یکی از مهره‌های اصلی دنیای ویندوز به زودی در اختیار کاربران اپل نیز قرار خواهد گرفت. با تک شات همراه باشید.

البته این نسخه از ویژوال استودیو را نمی‌توان برای توسعه ویندوز مورد استفاده قرار داد (برای این کار به Boot Camp یا یک ماشین مجازی نیاز دارید)، اما می‌توان با استفاده از آن اپلیکیشن‌های مک، iOS و اندروید و از طریق .NET Core نرم افزار سرور نوشت. نکته مهم‌تر این است که کاربران مک و ویندوز می‌توانند پروژه‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. به این ترتیب نیازی نیست که برای پروژه خود را برای استفاده تمامی افراد تیم از آن، تبدیل کنید.

کاربران می‌توانند نسخه پیش نمایش Visual Studio برای مک را در جریان کنفرانس Microsoft Connect که ۱۶ نوامبر آغاز می‌شود، دانلود کنند. هنوز تاریخ عرضه نسخه نهایی این نرم افزار اعلام نشده است، اما با توجه به زمان بندی تعیین شده برای عرضه نسخه پیش نمایش، احتمالا نسخه نهایی در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

ممکن است عرضه این نسخه مک توسط مایکروسافت در ابتدا عجیب به نظر برسد، به این معنی که انگیزه توسعه دهندگان از نوشتن برنامه برای ویندوز یا روی ویندوز چه خواهد بود؟ در هر حال اگر یک کاربر در حال حاضر با استفاده از مک به توسعه اپلیکیشن می‌پردازد، می تواند این برنامه‌ها را با استفاده از ابزاری بنویسد که پورت کردن به ویندوز را ساده‌تر کند. مایکروسافت ترجیح می‌دهد کاربران روی مک برای پلتفرم ابری‌اش برنامه بنوسیند تا اینکه میدان برای یک رقیب دیگر مهیا شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31885TechnoYab QR Code For: مایکروسافت Visual Studio را برای مک عرضه خواهد کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *