d0d0165fb6746ed1b903392832d3864b L - محصول جدید تسلا، حاصل همکاری با Nvidia
اشتراک

محصول جدید تسلا، حاصل همکاری با Nvidia

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

انویدیا که از سال ۲۰۱۴ کار بر روی پلتفرم های سخت افزاری هوشمند سازی را آغاز کرده است، به تازگی همکاری خود با شرکت “تسلا” را به طور رسمی اعلام کرده است. هر چند که این دو شرکت در گذشته نیز مراوداتی را داشته اند، اما این بار تصمیم آنها برای تولید خودروهای هوشمند و ورای تصور بسیار جدید است.

محصول جدید تسلا تحت عنوان Tesla Vision یک پروژه منحصر به فرد در زمینه بینایی ماشینی است. برای مدتی تسلا از ارائه جزئیات این پروژه سر باز زده و اطلاعات شریک اصلی خود را منتشر نکرده بود. تسلا در گذشته با وجود پروژه هایی مانند Mobileye سعی در تولید سخت افزار و نرم افزار به دست مهندسان داخلی خود را داشت. این شرکت بارها به دنبال SOC های خویش تولید، تعداد بسیار زیادی مهندس را از سراسر جهان گرد هم آورده بود. در ماه گذشته، الون ماسک تایید کرد که تسلا به زودی به بالاترین حد پردازش و تکنولوژی های راداری دست پیدا خواهد کرد و پس از بروزرسانی V8.0 شاهد آن خواهیم بود. فناوری راداری تسلا که یک پلتفرم هوشمند است، در  Autopilot 2.0 به اوج کیفیت دست پیدا خواهد کرد. هم اینک مشخص شده است که سخت افزار اصلی آن را کمپانی مطرح “انویدیا” تولید خواهد کرد.

file685f5b942b73f17e8c 300x259 - محصول جدید تسلا، حاصل همکاری با Nvidia

انویدیا تراشه های پردازشی مادر را بر اساس هسته های CUDA طرح ریزی کرده است. این پلتفرم از الگوریتم پردازش های موازی بهره می برد و نوعی GPU در ساختار اصلی پردازش آن قرار می گیرد. هم اینک یک تیم مشترک بین تسلا و انویدیا مشغول کار بر روی این پروژه هستند. این پلتفرم داده های خام را از دوربین و سنسورها دریافت کرده و در وحله اول کنترل خودرو را به دست می گیرد. پس از آن این فناوری با آموزش عصبی و یادگیری عمیق ترکیب شده و در نهایت یک پلتفرم هوشمند را پدید می آورد که می تواند از اشیاء الگو برداری کرده و رفتارها را تقلید نماید. البته این تمام ماجرا نیست؛ یک کتابخانه (API) از سوی انویدیا برای آن تعریف شده است. این کتابخانه در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد. در جریان این همکاری یکی از دانشمندان پروژه Hololens نیز فعالیت می کند. تسلا می تواند بین GPU های متعدد تولید شده توسط انویدیا انتخاب خود را داشته باشد. شایان ذکر است که آقای جن هسون هوانگ مدیر عامل انویدیا مالک چند خودروی تسلا است. Tesla Vision به عنوان جدید ترین پروژه کمپانی تسلا در زمینه رانندگی خودکار به شمار می رود و شاید نمونه آن کمتر در جهان دیده شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28289TechnoYab QR Code For: محصول جدید تسلا، حاصل همکاری با Nvidia

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *