macbookpro11 700x450 - مدل های مجهز به تاچ بار مک بوک پرو از SSD غیر قابل تعویض برخوردارند
اشتراک

مدل های مجهز به تاچ بار مک بوک پرو از SSD غیر قابل تعویض برخوردارند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

اگرچه مدل ۱۳ اینچی مک بوک پرو ۲۰۱۶ به SSD قابل تعویض مجهز شده، اما این نکته برای دستگاه های دارای تاچ بار صحت ندارد.

به گزارش MacRumors یکی از کاربران اقدام به بازگشایی قاب زیرین مدل ۱۵ اینچی این لپ تاپ کرده و مشاهده نموده که درگاهی برای اتصال SSD در آن تعبیه نشده. فرد دیگری نیز وضعیتی مشابه را برای مدل ۱۳ اینچی مجهز به تاچ بار گزارش داده.

بنابراین از آنجا که SSD به طور کامل روی بورد اصلی جای گرفته، کاربران نمی توانند مدل های مک بوک پرو مجهز به تاچ بار را از نظر فضای ذخیره سازی داخلی ارتقاء دهند و صرفاً به انتخاب گزینه های ۵۱۲ گیگابایتی تا ۲ ترابایتی اپل محدود خواهند بود.

 macbookpro2016 212x300 - مدل های مجهز به تاچ بار مک بوک پرو از SSD غیر قابل تعویض برخوردارند

به عبارت دیگر، مقدار حافظه ای که هنگام خرید انتخاب می کنید، تا پایان عمر دستگاه قابل تغییر نیست. همچنین باید توجه داشته باشید که استفاده از راهکارهای پشتیبان گیری همچون Time Machine و غیره در این حالت اهمیت ویژه ای پیدا می کند، چون اگر بورد اصلی دچار مشکل شود، دیگر به داده های خود دسترسی نخواهید داشت.

گفتنیست مدل های ۲۰۱۶ اولین مک بوک پرو هایی به شمار می روند که با SSD غیر قابل تعویض به فروش می رسند، وضعیتی که پیش تر فقط در مدل ۱۲ اینچی مک بوک شاهد بودیم.

نکته دیگری که در تصاویر دیده می شود، فاصله نسبتاً زیاد (به اندازه یک انگشت) بین سلول های باتری است، که احتمالاً به خاطر کاهش وزن نهایی و بهبود گردش هوا در نظر گرفته شده اند. قرارگیری فَن و چیدمان داخلی مدل های مجهز به تاچ بار نیز کاملاً متفاوت با مدل پایه ۱۳ اینچی به نظر می رسد.

با این حال، شرکت های معتبری همچون iFixit و OWC می توانند با بررسی رسمی و حرفه ای این لپ تاپ ها، نظر قطعی را در مورد وضعیت سخت افزار آنها ارائه نمایند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31959TechnoYab QR Code For: مدل های مجهز به تاچ بار مک بوک پرو از SSD غیر قابل تعویض برخوردارند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *