e872e50c 8a71 47ae a014 0c2dee576bcb - مرسدس بنز آلفا؛ پاک ترین خودروی مفهومی جهان
اشتراک

مرسدس بنز آلفا؛ پاک ترین خودروی مفهومی جهان

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو

خودروی مفهومی مرسدس بنز آلفا، چارچوبی دوبخشی ساخته شده از  چوب را به‌ طور برجسته نمایش می‌دهد. فرآیند تولید آن از اولین روزهای کاشت نهال آغاز می‌شود. با استفاده از تکنیک‌های پیوند و شکل‌دهی درخت، آلفا اولین خودروی ساخته شده با روشی کاملاً سازگار با محیط زیست خواهد بود. پس از قطع الوارهای پیش-شکل‌دهی شده، هر بخش را می‌توان به‌نحوی برش داد تا به شکل دلخواه رسید و بخش‌های مختلف چارچوب را تشکیل داد.

اینگونه طبیعت به یک دستگاه خودرو تبدیل می‌شود، که بهره‌وری تولیدکننده را به حداکثر رسانیده و پاک و منطقی است. تنها مشکل آن، رشد آهسته‌ی درختان می‌تواند باشد، بنابراین میزان مواد اولیه محدود خواهد بود. اما متخصصان دانشگاه منچستر در حال کار بر روی آن هستند.

علاوه بر این، موتور الکتریکی به‌ کار گرفته شده در آلفا، میزان آلایندگی آن‌ را تقریباً به صفر کاهش می‌دهد. فرآیند مرسوم مهندسی تولید خودرو و مواد گران قیمت به‌ طور کامل با چوب، استحکام قابل قبول، وزن سبک و قابلیت انعطاف جایگزین می‌شود.

تعداد ادوات تکنیکی مورد استفاده در خودرو کاهش می‌یابد، که باعث می‌شود وزن کلی خودرو، میزان مصرف انرژی، میزان گازهای تولیدی، انرژی صرف شده حین تولید و هزینه‌ها کاهش یابد.

شاسی خودرو از دو بخش چوبی با توانایی بالا در تغییرشکل تشکیل شده که با ناهمواری‌های جاده سازگار است و نیازی به اجزاء تکنیکی مانند سیستم تعلیق و کمک‌فنرها ندارد. ساختار سبک و دارای قابلیت دمپینگ فیبر، انرژی ضربه را به‌طور مؤثر جذب می‌کند.

با استفاده از روش “شکل‌دهی چوب”، یک چوب را می‌توان به هر فرم دلخواهی تبدیل کرد. کسی که بیش‌ترین استفاده را از این تکنیک انجام می‌دهد، یک کشاورز سوئدی-آمریکایی با نام Axel Erlandson است. مالک “میدان درخت” در دهه‌ی ۱۹۵۰، درخت‌هایش را به هر شکلی که می‌خواست تبدیل می‌کرد. این تکنولوژی بر اساس توانایی رشد درختان با هم توسط پیوند، شکل گرفته است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 23346TechnoYab QR Code For: مرسدس بنز آلفا؛ پاک ترین خودروی مفهومی جهان

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *