4023c086 a6ae 4beb ace8 07abaa81801d - مشکل برنامه گیر وی آر بر روی گلکسی اس 6 و اس 7
اشتراک

مشکل برنامه گیر وی آر بر روی گلکسی اس ۶ و اس ۷

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

به تازگی خبرهای جدیدی از مشکل برنامه گیر وی آر در گوشی های سامسونگ گزارش شده است. بر این اساس اپلیکیشن هدست سامسونگ گیر وی آر (Samsung Gear VR) باعث می‌شود گوشی ها بیش از حد طبیعی داغ و کند شوند. 

مشکل برنامه گیر وی آر در گوشی های سامسونگ

یکی از کاربران گوشی سامسونگ گلکسی اس ۷ اج در مورد این مشکل داستانی را از زبان خود تعریف کرد. بدین صورت که شب گذشته گوشی گلکسی اس ۷ اج خود را به منظور شارژ شدن بر روی گجت شارژ سریع و بی‌سیم سامسونگ (Fast-Wireless charger) قرار داده بودم. صبح زمانی که از خواب بیدار شدم گوشی هنوز هم به شارژر متصل بود. بدنه دستگاه بسیار داغ شده بود و شارژ گوشی نیز بر روی عدد ۶۹ درصد قرار داشت.

ابتدا شک کردم که مشکل باید از شارژ بی‌سیم باشد. بدین منظور آن را پاک کرده و سپس گوشی را نیز به جهت خنک کردن در آب غوطه‌ور کردم. اما گوشی دوباره شروع به داغ شدن کرده و موردی ساده ای نبود که بتوان با ریستارت کردن گوشی آن را حل کرد. بدین منظور به بخش فروشگاه سامسونگ در وب سایت بست بای مراجعه کردم تا گوشی خود را فلش کنم. اما موضوع جالبی که پس از آن رخ داد عجیب  بود؛ وقتی اعلانات جدید را باز می‌کردم دیگر امکان بستن آنها وجود نداشت. رابط کاربری گوشی وضعیتی کاملا عجیب پیدا کرده بود.

زمانی که گوشی را به نمایندگی سامسونگ ارائه کردم، اعلام کردند به دلیل نداشتن فایل های باینری مربوط به شرکت مخابراتی تی موبایل (گوشی تحت قرارداد با تی موبایل بود) نمی‌توانند گوشی را فاکتوری ریست کرده و  مشکلات مربوط را حل و فصل کنند. اما در هر صورت خودم شخصا این کار را انجام دادم.

مشکل بسیار عجیبی بود اما در نهایت گوشی به حالت اولیه برگشته و دیگر داغ نمی‌کرد. در ادامه متوجه شدم من تنها کسی نیستم که از این مشکل رنج می‌برد. زمانی که به بخش انجمن وب سایت Reddit مراجعه کردم متوجه شدم این مشکل از برنامه هدست واقعیت مجازی شرکت آکیولوس (Oculus) است. در واقع کاربران گوشی های گلکسی اس ۶، اس ۶ اج، اس ۷ و اس ۷ اج همگی از این موضوع رنج می‌برند. مثل این که آپدیت جدید اپلیکیشن شرکت آکیولوس که مربوط به هدست گیر وی آر سامسونگ است، بدون این که حتی برنامه را باز کنید، در پس زمینه اندروید از قدرت پردازشی CPU استفاده کرده و از این رو باعث داغ شدن بیش از حد گوشی و همچنین مصرف باتری آن می‌شد.

در هر صورت به نظر می‌رسد شرکت آکیولوس با عرضه یک بروزرسانی جدید این مشکل را قبلا حل کرده است. وب سایت Gizmodo از زبان این شرکت در مورد مشکل به وجود آمده این طور نوشت:

به تازگی آپدیت جدید برنامه Oculus را برای گوشی های هوشمند ارسال کرده‌ایم. این آپدیت به جهت رفع مشکلاتی که سهوا برای بعضی از گوشی ها به وجود آمده بود، عرضه شد. در این نقص به میزان بسیار زیادی از انرژی باتری آنها کاسته می‌شد. بر این اساس تیم طراحی برنامه تمهیداتی را در نظر گرفته‌اند تا در هنگام گشوده شدن برنامه، کاربر مجبور به آپدیت آن به نسخه جدید شود. از طرفی اگر کاربر این پیام را نبیند، گوشی به طور خودکار آپدیت جدید را دانلود و نصب خواهد کرد. بنابراین به هیچ گونه عملیات خاصی از سوی کاربر نیاز نخواهد بود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا مشکل برنامه گیر وی آر در گوشی های سامسونگ برای شما نیز به وجود آمده است؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26504TechnoYab QR Code For: مشکل برنامه گیر وی آر بر روی گلکسی اس ۶ و اس ۷

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *