527752e1 ddc8 47ba ad51 b9c8d59efd71 - معاون شبکه مخابرات: الزام مخابرات برای حرکت به سمت VOIP
اشتراک

معاون شبکه مخابرات: الزام مخابرات برای حرکت به سمت VOIP

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

رضا خلیلی معاون شبکه مخابرات استان تهران در مورد افت کیفیت اینترنت مخابرات و افزایش درخواست مشترکان برای جمع کردن سرویس اعلام کرد: «همیشه برای بهبود سرویس باید تلاش کنیم اما روند پس دادن سرویس در مخابرات کمتر از دیگر شرکت‌ها نیست. در تهران SLA اجرا شده، جرایم تصویب شده و پرداخت می‌شود.»

خلیلی در پاسخ به تکنویاب در مورد ارائه سرویس وای‌فای عمومی و تبدیل تلفن‌های عمومی به وای‌فای عمومی گفت: «ایجاد زیرساخت‌های وای‌فای الزامات فنی خود را دارد و نقاطی که ازلحاظ فنی بشود از تلفن عمومی به عنوان وای‌فای عمومی بهره‌برداری کنیم این تبدیل استفاده را خواهیم داشت.»

معاون مخابرات تهران در مورد کمبود پورت‌ها و ام‌دی‌اف‌های اینترنتی در مراکز مخابراتی برای شرکت‌ها به زومیت پاسخ داد: «امکانات بر اساس ضوابط به شرکت‌های همکار داده می‌شود و ما خود نیز در برخی نقاط مشکل کمبود پورت را داریم. ما بحث تغییر فناوری داریم و اتوماتیک فضاهای ام‌دی‌اف‌ها خالی خواهد شد. بحث فناوری‌های مختلف فیبرنوری هم چالش فنی و هم هزینه بالایی دارد. هماهنگی‌های شهری می‌خواهد و چالش‌های حفاری نیز در آن داریم. قطعا در این زمینه سرمایه‌گذاری خارحی و داخلی می‌تواند کمک کند.»

او در مورد ارائه خدمات VOIP به مشترکان خانگی به خبرنگار زومیت گفت: «وقتی شبکه مبتنی بر IP باشد، فقط فناوری تماس تغییر می‌کند و تغییر ماهیتت اتفاق نمی‌افتد. تفاوتی که هست یک عنصر فیزیکی به نام مودم به خانه مردم می‌رود تا کیفیت متفاوتی تجربه شود. ولی باید دانست که VOIP نیاز به برق و مودم دارد و در قطع برق این سرویس را با مشکل مواجه می‌کند.»

او ادامه داد: «ما نیز بر اساس الزامات فنی و ساختاری به سمت ارائه سرویس VOIP خواهیم رفت و در آینده این سرویس به کاربران خانگی ارائه خواهد شد.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26017TechnoYab QR Code For: معاون شبکه مخابرات: الزام مخابرات برای حرکت به سمت VOIP

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *