9e225c898e30b25cb6cf7596e39bfcab L - مقایسه ی چهار کارت گرافیک RX 470 ، RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز
اشتراک

مقایسه ی چهار کارت گرافیک RX 470 ، RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری که پلتفرم PC را به عنوان پلتفرم اصلی خود به منظور اجرای بازی های کامپیوتری مورد علاقه شان برگزیده اند، همواره به دنبال یافتن راه مناسبی برای استفاده ی بهینه از قطعات سخت افزاری سیستم های کامپیوتری خود به منظور اجرای قابل قبول بازی های کامپیوتری مد نظر شان هستند. در این میان بی تردید پردازنده های گرافیکی و میزان قدرت سخت افزاری موجود در آن ها نقش بسیار مهمی را در فرآیند اجرای بازی های کامپیوتری روز به شکل سریع و با کیفیت مناسب ایفا می نماید و از این رو انتخاب مناسب و درست کارت های گرافیک موجود در بازار (با توجه به رقم بودجه ای که بازیبازان در اختیار دارند) می تواند امری بسیار مهم و حیاتی تلقی گردد. در مطلب پیش رو به اتفاق یکدیگر خواهیم دید که چگونه انتخاب درست یک پردازنده ی گرافیکی اقتصادی از برند مناسب می تواند علاقه مندان به انجام بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC را از پرداخت هزینه های اضافه به منظور تهیه نمودن یک کارت گرافیک پر توان برای اجرای روان بازی های کامپیوتری روز باز دارد.

عدم توانایی کنسول های خانگی فعلی در اجرای بازی های کامپیوتری روز با کیفیت های تصویری بالا تر از رقم ۱۰۸۰ پیکسلی، بسیاری از بازیبازان علاقه مند به پلتفرم PC را بر آن داشته است تا به منظور به نمایش گذاردن تفاوت خود با هواداران کنسول های خانگی، بازی های کامپیوتری مورد علاقه شان را حتی المقدور و در صورت امکان تحت کیفیت تصویری ۱۴۴۰ پیکسلی تجربه نمایند. در این میان انتخاب یکی از ۴ مدل پردازنده های گرافیکی RX 470 ، RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 شاید بتواند امکان مناسبی را در اختیار علاقه مندان به اجرای بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC قرار دهد تا بتوانند بازی های مورد علاقه ی خود را تحت کیفیت تصویری ۱۴۴۰ پیکسلی و به موجب بهره مندی از نرخ فریم مناسب اجرا نمایند. شاید بتوان گفت که در میان مدل های یاد شده از پردازنده های گرافیکی یاد شده در سطور فوق، کارت گرافیک RX 470 به لحاظ بودجه ی مورد نیاز برای تحت اختیار گرفتن آن، اقتصادی ترین گزینه ی موجود باشد. گزینه ای که در صورت انتخاب مناسب نسخه ی توسعه یافته از آن توسط بازیبازان شاید بتواند عملکردی نزدیک به پردازنده های گرافیکی گران قیمت تر از خود را در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز در معرض دید تجربه کنندگان این آثار قرار دهد. به عنوان مثال اگر علاقه مندان به پلتفرم PC تهیه کردن نسخه ی موجود در سری گیمینگ X از کارت گرافیک RX 470 مدل MSI را در آینده ای نزدیک مد نظر قرار دهند، با توجه به توان کلاک آن دسته از مدل های این محصول که از حافظه ی گرافیکی ۸ گیگا بایتی بهره می برند، این قابلیت را خواهند داشت تا عملکرد کاملاً مثبتی را از این کارت گرافیک در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز شاهد باشند.

 witchenh1 300x168 - مقایسه ی چهار کارت گرافیک RX 470 ، RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز

محض نمونه می توان گفت که نسخه ی یاد شده از کارت گرافیک RX 470 ، در بخش هایی از گیم پلی نسخه ی مبتنی بر Direct X 12 از بازی Rise of the Tomb Raider به طور متوسط نرخ فریمی به میزان ۴۰ فریم در ثانیه را تحت کیفیت تصویری ۱۴۴۰ پیکسلی در اختیار تجربه کنندگان این بازی قرار می دهد. این در حالی است که در بخش های مشابه از بازی Rise of the Tomb Raider ، کارت گرافیک مدل GTX 970 هم رقم کاملاً برابری را در میزان نرخ فریم خروجی این بازی از خود به معرض نمایش می گذارد. در شرایطی که کارت گرافیک مدل RX 480 چیزی نزدیک به دو فریم در ثانیه و کارت گرافیک مدل  GTX 1060هم به طور متوسط چیزی نزدیک به چهار فریم در ثانیه نسبت به این محصول (مدل RX 470) برتری دارند. در این میان حتی در پاره ای از بخش های نسخه ی مبتنی بر Direct X 12 از بازی Rise of the Tomb Raider می توان عملکرد کاملاً مشابهی را در زمینه ی میزان ارائه ی نرخ فریم خروجی این بازی توسط کارت گرافیک RX 470 با دو مدل RX 480 و GTX 970 (به شکل متناوب و ضربدری) مشاهده نمود. هر چند که عملکرد کلی کارت گرافیک GTX 1060 در اکثر بخش های این بازی به میزان متوسط ۴ تا ۶ فریم در ثانیه بهتر از کارت گرافیک مدل RX 470 جلوه می کند. جالب این جاست که در نسخه ی مبتنی بر واسط Direct X 12 از بازی Hitman می توان دقیقاً عکس چنین عملکردی را مشاهده کرد. به این معنی که در بسیاری از بخش های بازی Hitman ، کارت گرافیک RX 470 عملکرد بهتری را در زمینه ی ارائه نمودن نرخ فریم مناسب نسبت به دو مدل GTX 970 و GTX 1060 از خود به نمایش می گذارد و تفاوت ۲ تا ۶ فریم در ثانیه ای موجود در زمینه ی ارائه ی نرخ فریم خروجی این بازی، این بار به سود کارت گرافیک RX 470 در چرخش است. در واقع می توان گفت که در بازی Hitman کارت گرافیک مدل RX 480 در مجموع مناسب ترین عملکرد را از خود به نمایش می گذارد و در بسیاری از بخش های این بازی حداقل به میزان دو فریم در ثانیه (به طور متوسط) از کارت گرافیک RX 470 بهتر عمل می کند. با این حال در بازی The Witcher 3: Wild Hunt شاهد تغییر مجدد اوضاع هستیم و کارت های گرافیکGTX 1060 ، RX 480 ، GTX 970 و RX 470 به ترتیب مناسب ترین عملکرد را در زمینه ی ارائه ی میزان نرخ فریم خروجی این بازی از خود به نمایش می گذارند. در شرایطی که تمامی این محصولات نرخ فریمی بالا تر از رقم ۴۰ فریم در ثانیه را در امر اجرای بازی The Witcher 3: Wild Hunt تحت کیفیت تصویری ۱۴۴۰ پیکسلی به مخاطبان این بازی ارائه می دهند. ضمن این که تفاوت عملکرد این محصولات در زمینه ی کیفیت کلی اجرای بازی The Witcher 3: Wild Hunt به طور متوسط تنها در حد دو تا سه فریم در ثانیه نمود می یابد. در هر صورت شاید بتوان ادعا کرد آن دسته از علاقه مندان به اجرای بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC که در آینده ای نزدیک قصد در اختیار گرفتن کارت گرافیک RX 470 را دارند (در صورت انتخاب نسخه ی مناسب از این کارت گرافیک)، می توانند امیدوار باشند که این محصول عملکردی نزدیک به مدل هایی نظیر RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 را در امر اجرای بازی های کامپیوتری محبوب و شناخته شده ی روز در اختیار آنان قرار دهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 19886TechnoYab QR Code For: مقایسه ی چهار کارت گرافیک RX 470 ، RX 480 ، GTX 970 و GTX 1060 در امر اجرای بازی های کامپیوتری روز

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *