06 1470465887 alwaysonscreen 620x328 - موتورولا ادعا می‌کند سامسونگ قابلیت صفحه همیشه روشن را از آن‌ها دزدیده است
اشتراک

موتورولا ادعا می‌کند سامسونگ قابلیت صفحه همیشه روشن را از آن‌ها دزدیده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: نوکیا, سامسونگ

شرکت موتورولا در ادعایی تازه عنوان کرده است که سامسونگ تکنولوژی صفحه همیشه روشن (Always On) را از آن‌ها دزدیده است. حال ما کمی این تکنولوژی و قدمت آن را بررسی کرده‌ایم. ما قبل‌تر از موتو ایکس ۲۰۱۳ موتورولا نیز شاهد حضور این تکنولوژی در گوشی نوکیا N9 با سیستم عامل سیمبین بوده‌ایم؛ با این حال موتو ایکس ۲۰۱۳ نخستین گوشی اندرویدی حاوی این تکنولوژی خواهد بود.

امروز ۲۹ مرداد ماه مصادف با ۱۹ آگوست، روزی است که سامسونگ رسماً فروش پرچم‌دار جدید خود گلکسی نوت ۷ (Samsung Galaxy Note 7) را آغاز کرده است و اینک یکی از جذاب‌ترین گوشی‌های جهان در قفسه فروشگاه‌های بزرگ موجود است. سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند در حال تماشای درخشش سامسونگ در بازار هستند اما برخی از آن‌ها با گلکسی نوت ۷ احساس راحتی ندارند! به عنوان مثال باید به موتورولا اشاره کرد که امروز ادعا می‌کند یکی از بهترین قابلیت‌های گلکسی نوت ۷ به نام صفحه همیشه روشن (Always On Display) از گوشی‌های موتورولا دزدیده شده است.

همان‌طور که شما می‌توانید توییتر رسمی شرکت موتورولا را مشاهده کنید، آن‌ها سوال کرده‌اند که “در کدام یک از گوشی‌های هوشمند گلکسی ویژگی‌های جذابی دزدیده شده است؟” جالب اینجاست که این سوال همراه با هشتگ #TheOriginalAlwaysOnDisplay علاوه بر تصویری موتو زد همراه با صفحه همیشه روشن خود همراه شده است.

به وضوح موتو می‌تواند به عنوان رقیبی جدی برای گلکسی جدید شرکت سامسونگ در بازار پدیدار شود. هرچند که این نخستین گوشی هوشمند سامسونگ همراه با صفحه همیشه روشن نیست؛ اما یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که به خوبی در گلکسی نوت ۷ بهبود یافته است.controls moto x 620x349 1 300x169 - موتورولا ادعا می‌کند سامسونگ قابلیت صفحه همیشه روشن را از آن‌ها دزدیده است

صفحه همیشه روشن موتو ایکس (Moto Active Display)

موتورولا موتو زد ۲۰۱۳ نخستین گوشی اندرویدی حاوی صفحه همیشه روشن

این کاملاً درست است که موتورولا نخستین گوشی اندرویدی حاوی صفحه همیشه روشن را همراه با مدل سال ۲۰۱۳ موتو ایکس البته بنام Moto Active Display عرضه کرده است، با این حال این گوشی هوشمند نخستین محصولی در جهان نیست که چنین قابلیتی را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که شرکت نوکیا نیز در سال ۲۰۱۱ میلادی همراه با گوشی N9 حاوی سیستم عامل سیمبین خود از ویژگی این‌چنینی به نام MeeGo استفاده کرده بود و حتی کمی قبل‌تر نیز ما شاهد حضور صفحه نمایش AMOLED در یک گوشی سیمبین (نوکیا N8) بودیم. این ویژگی بعد‌ها به گوشی‌های ویندوزی لومیا (ساخت نوکیا تحت لیسانس مایکروسافت) تحت عنوان Glance Screen رسید. به همین خاطر نمی‌توان به طور قطع گفت که موتورولا صاحب اصلی تکنولوژی صفحه همیشه روشن است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21681TechnoYab QR Code For: موتورولا ادعا می‌کند سامسونگ قابلیت صفحه همیشه روشن را از آن‌ها دزدیده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *