57365416 620x413 - میتسوبیشی سریعترین آسانسور جهان را در چین راه اندازی کرد
اشتراک

میتسوبیشی سریعترین آسانسور جهان را در چین راه اندازی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

شرکت میتسوبیشی الکتریک سریعترین آسانسور جهان را در دومین آسمان خراش بلند جهان راه اندازی کرد. برج ۱۲۱ طبقه شانگهای، ۵۵۶ متر ارتفاع دارد و میزبان سریعترین آسانسور جهان با سرعت ۲۰ متر در ثانیه است.

شرکت ژاپنی میتسوبیشی الکتریک پیش از این نیز توانسته بود سریعترین و ایمن‌ترین آسانسور جهان را بسازد و اکنون موفق شد رکورد خود را جابجا کند. این آسانسور از قهرمان و رکورددار دوی سرعت جهان، اوسین بولت جامائیکایی نیز سریع‌تر بوده و رکورد صعود به ارتفاع در کمترین زمان را در اختیار خود گرفته است.

سریعترین آسانسور جهان فاصله ۱۲۱ طبقه را در مدت ۵۳ ثانیه طی می‌کند

آسانسور نصب شده در برج شانگهای می‌تواند با در نظر گرفتن تعداد و وزن افراد به سرعت ۱۰۸۰ تا ۱۲۳۰ متر در دقیقه دست پیدا کند و در بهترین حالت ممکن طبقه دوم زیرزمین تا طبقه ۱۱۹ را در مدت ۵۳ ثانیه صعود می‌کند.

Shanghai Tower 1020x610 620x371 300x179 - میتسوبیشی سریعترین آسانسور جهان را در چین راه اندازی کرد

مسئولین شرکت میتسوبیشی در خصوص آخرین فناوری مورد استفاده در این آسانسور عنوان کردند که علاوه بر سرعت صعود، فاکتورهای دیگری مانند ایمنی، راحتی و مصرف انرژی نیز در آن لحاظ شده است.

یکی از مهندسان و کارشناسان برج سازی به نام آلبرت سو دستاورد میتسوبیشی را انقلابی در مهندسی ساختمان دانست و بیان کرد که این فناوری به مرز نهایی خود نزدیک شده است چرا که به علت وجود فشار هوا امکان افزایش سرعت بیشتر از ۲۴ متر در ثانیه برای آسانسور وجود ندارد.

57365416 620x413 300x200 - میتسوبیشی سریعترین آسانسور جهان را در چین راه اندازی کرد

اگر سرعت آسانسورهای سایر برج‌ها را در نظر بگیریم می‌توانیم متوجه سرعت بالای آسانسور برج شانگهای بشویم. آسانسور برج تجارت جهانی با سرعت ۱۰ متر در ثانیه و آسانسور برج خلیفه با سرعت ۹ متر در ثانیه در بین طبقات جابجا می‌شوند. دیگر آسمان خراش چینی یعنی برج مرکز مالی گوانگژو رکورد پیشین سریعترین آسانسور جهان را با سرعت ۱۹ متر در ثانیه در اختیار خود داشت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28030TechnoYab QR Code For: میتسوبیشی سریعترین آسانسور جهان را در چین راه اندازی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *