5bcd7602 0b77 42bf 86b0 d7a50d58bdff - نواختن موسیقی با نمایشگر منعطف گوشی Whammyphone
اشتراک

نواختن موسیقی با نمایشگر منعطف گوشی Whammyphone

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, ال جی

ایده‌ی صفحات نمایش انعطاف‌پذیر و خم‌شدنی در گوشی‌های هوشمند، در دنیای فناوری موبایل موضوع جدیدی نیست. ال‌جی (LG) و سامسونگ (Samsung) مدت زمانی است که پول بسیار زیادی را صرف این نوع فناوری می‌کنند. هفته‌ی گذشته خبر رسید که شیائومی (Xiaomi) نیز در حال کار بر روی صفحه نمایش خم‌شدنی شرکت خودش است. اگرچه صفحات خم‌شدنی، هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند، اما حقیقتا کار خاصی انجام نمی‌دهند. البته قطعا به سبب توانایی‌شان در خم‌شدن، دوام گوشی هوشمند را افزایش می‌دهند، اما ما این توانایی را از اوایل سال ۲۰۱۳ در ال‌جی جی فلکس (LG G Flex) دیده‌ایم. آزمایشگاه Human Media در دانشگاه کویین، که متوجه فقدان نوآوری در فناوری صفحات خم‌شدنی شده، ومی فون را ساخته است، گوشی هوشمند انعطاف‌پذیری که می‌تواند جهت نواختن سازهای مجازی استفاده شود.

 سال‌ها است که برنامه‌هایی برای گوشی‌های هوشمند وجود دارند که با استفاده از آن می‌توانید سازها را به صورت مجازی بنوازید. اما ومی‌فون (WhammyPhone) به شما اجازه می‌دهد تا با خم کردن آن در هر جهت، افکت‌های صوتی مختلفی از ساز مجازی‌ که انتخاب کرده‌اید تولید کنید. این صفحه نمایش یک پنل FOLED  (دیود ساطع کننده نور انعطاف پذیر و ارگانیک) با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است و کلیدهایی بر روی خود دارد که فشردن آن‌ها صداهای مختلفی تولید می‌کند. این امر با اتصال ومی‌فون به یک نرم افزار سینتی‌سایزر که بر روی یک کامپیوتر اجرا می‌شود انجام شده و صداهایی که کاربر می‌سازد با خم کردن ومی‌فون تولید می‌شود. این روند حقیقتا جذاب است. دکتر ورتگال (Vertegaal)، محققی که بر روی این پروژه کار می‌کند، می‌گوید:

اهمیت واقعی ومی فون در تولید بازخورد حرکتی است که مثلا وقتی یک سیم جهت تغییر زیر و بمی صدا خم می‌شود، ایجاد می‌کند. این نوع افکت برای موسیقی‌دانان برای کنترل موسیقی آنها مهم است و می‌تواند سطح دیگری از کاربرد ورودی‌های خم‌شدنی در گوشی‌های هوشمند ایجاد کند.

در حال حاضر خبری از حضور ومی‌فون در بازار نیست. اما قطعا اگر روزی تولید و به بازار عرضه شود، محصول پر طرفداری خواهد بود. دیدن چنین کاربردهای جالبی از صفحات گوشی همراه خم‌شدنی خشنود کننده است. فناوری چنین گوشی هوشمندی فعلا در حد یک نمونه‌ی اولیه است. اما قطعا با توجه نو بودن فناوری صفحات خم‌شدنی، در آینده‌ی نزدیک نوآوری‌هایی هم چون ومی‌فون را بیشتر خواهیم دید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29751TechnoYab QR Code For: نواختن موسیقی با نمایشگر منعطف گوشی Whammyphone

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *