usb typec micro usb adapter 1 w600 1 600x450 - نکاتی که باید هنگام خرید تبدیل USB نوع C در نظر داشته باشید
اشتراک

نکاتی که باید هنگام خرید تبدیل USB نوع C در نظر داشته باشید

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

در سال ۲۰۱۶ بسیاری از تولید کنندگان، تلفن های هوشمند خود را مجهز به درگاه USB نوع C به بازار عرضه کرده اند و آرام آرام شاهد هستیم نسل قدیمی تر این درگاه موسوم به Micro USB به پایان عمر خود می رسد.

این موضوع البته به تلفن های هوشمند محدود نیست؛ برای مثال مک بوک پروهای جدید معرفی شده توسط اپل هم تنها به ۴ یا ۲ پورت USB نوع C مجهز هستند و حتی شارژ کردن دستگاه هم از طریق همان انجام می گیرد.

اما نکته اینجاست که با وجود این ابزارهای جدید، هنوز محصولات بی شماری در خانه های تک تک کاربران وجود دارد که به درگاه های قدیمی تر مجهز هستند و لازم است آنها را با استفاده از کابل های مبدل به محصولات جدید متصل نمایید.

usb typec micro usb adapter 5 w600 300x225 - نکاتی که باید هنگام خرید تبدیل USB نوع C در نظر داشته باشید

این مسئله بارها هنگام جایگزینی فناوری های جدید با نسل های قدیمی تر تکرار شده و به مرور با فراگیری هرچه بیشتر USB نوع C مرتفع خواهد شد، اما تا آن زمان لازم است دوران گذار به فناوری جدید را با تهیه و استفاده از کابل های تبدیل سپری نمایید.

در ادامه، نکات مهمی که هنگام انتخاب و خرید تبدیل های Micro USB به USB نوع C باید به آنها توجه داشته باشید را از نظر می گذرانیم.

  • مهم ترین نکته این است که بسیاری از تبدیل های موجود در بازار مبتنی بر USB 2.0 هستند، بر همین اساس حتی اگر یک ابزار مبتنی بر USB 3.1 را به آنها متصل نمایید، باز هم سرعت انتقال داده به حداکثر ۴۸۰ مگابیت در ثانیه محدود خواهد بود. البته برخی مدل ها هم از USB 3.0 پشتیبانی می کنند، اما باز هم سرعت آنها از تازه ترین نسل که ۳.۱ به حساب می آید پایین تر خواهد بود.
  • برخی از این تبدیل ها به یک مقاومت ۵۶ کیلو اُهم مجهز هستند که اجازه نمی دهد هنگام اتصال به کانکتور USB نوع A (درگاه بزرگتر USB که معمولاً روی کامپیوترها یا آداپتور شارژ تلفن های هوشمند مشاهده می کنیم) شدت جریان از حد ایمن بالاتر برود. اگر از یک کابل باکیفیت و مطمئن استفاده کنید که به مقاومت ۵۶ کیلو اهم مجهز باشد، وجود این قابلیت در مبدل حیاتی نخواهد بود، اما در هر حال توصیه می کنیم برای امنیت بالاتر وجود این ویژگی را مد نظر داشته باشید.
  • اگر می خواهید تبدیل را برای اتصال تلفن هوشمند به شارژر مورد استفاده قرار دهید و نگران پشتیبانی از فناوری شارژ سریع کوالکام هستید، لازم است اشاره کنیم که به احتمال زیادی مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت. ما برای امتحان این موضوع یک موبایل Axon 7 را با استفاده از تبدیل، به شارژر موتورولا که از Quick Charge 2.0 پشتیبانی می کرد متصل کردیم و کاهش سرعت شارژر مشاهده نشد.
  • تبدیل های USB نوع C یکی از کوچک ترین مبدل هایی هستند که می توانید در بازار تهیه کنید، بر همین اساس احتمال بالایی وجود دارد که آنها را گم کنید (خصوصاً اگر گم کردن چند حافظه فلش را در سابقه ی خود داشته باشید). بر همین اساس توصیه می کنیم یک یا دو عدد از این قطعه ی نه چندان گران قیمت را تهیه و به عنوان جایگزین همراه خود داشته باشید.
  • هنگام اتصال کانکتور به درگاه USB نوع C اهمیتی ندارد که کانکتور کابل به سمت بالا باشد یا پایین و امکان اتصال آن از هر دو طرف وجود دارد، بر خلاف Micro USB که سالها برای پیدا کردن جهت صحیح کانکتور هنگام اتصال به آن تلاش کرده اید. بر همین اساس توصیه می کنیم هنگام استفاده از تبدیل توجه بیشتری داشته باشید که USB نوع C کدام سمت قرار دارد و هنگام اتصال به کدام سمت جهت کانکتور اهمیتی ندارد، تا به دلیل اشتباه در این زمینه و وارد آوردن فشار بیش از حد مبدل خود را خراب نکنید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31729TechnoYab QR Code For: نکاتی که باید هنگام خرید تبدیل USB نوع C در نظر داشته باشید

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *