NintendoSwitch hardware.0.0 w600 - نینتندو سوییچ 250 دلاری، برگ برنده ژاپنی ها در بازار پر تلاطم کنسول های بازی
اشتراک

نینتندو سوییچ ۲۵۰ دلاری، برگ برنده ژاپنی ها در بازار پر تلاطم کنسول های بازی

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه کنسول جدید کمپانی نینتندو با نام Switch، قیمتی معادل ۲۵۰ دلار دارد. خبری که برق از سر بسیاری پراند. چطور امکان دارد که این کنسول بازی جدید، قیمتی تا این حد مناسب داشته باشد؟

در ابتدا شعبه کانادای فروشگاه آمریکایی Toys “R” Us قیمت نینتندو سوییچ را در وبسایت خود ۳۲۹.۹۹ دلار اعلام کرد. با تبدیل ارز، متوجه می شویم که ۳۳۰ دلار کانادا تقریبا همان ۲۵۰ دلار آمریکا (۲۰۰ پوند) خواهد شد. برای درک بهتر، اگر کمی دقیق تر که حساب کنیم قیمت نینتندو سوییچ تقریبا معادل با ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

چندی بعد، این قیمت توسط شعبه بریتانیا فروشگاه GAME نیز اعلام شد. بلافاصله دو منبع موثق، قیمت ۲۰۰ و ۲۵۰ پوندی فروشگاه GAME برای دو مدل پایه و پرمیوم کنسول سوییچ را هم مورد تایید قرار دادند تا ماجرا کمی جدی تر دنبال شود.

با همین رویه می توان در نظر گرفت که نینتندو سوییچ هم درست مانند Wii U در دو مدل پایه و ویژه عرضه می شود که تفاوت قیمتی آن ها ۵۰ دلار است: مدل پایه با قیمت ۲۵۰ دلار و مدل ویژه ۳۰۰ دلار.

این یعنی گران ترین مدل نینتندو سوییچ [تازه از راه رسیده] برابر است با ارزان ترین مدل پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان [سالخورده]. بی جهت نیست که مدیرعامل انویدیا تا این حد در مورد کنسول جدید ژاپنی ها شگفت زده است.

فروشگاه GAME قیمت کنترلر Pro را هم ۴۰ پوند (۵۰ دلار) اعلام کرده. البته کنترلر اصلی دستگاه قطعا می تواند تمام نیاز کاربران را پاسخ دهد، اما اگر می خواهید تجربه ای فراتر داشته باشید، کنترلر پرو می تواند ارزش افزوده مناسبی برای تجربه سرگرمی شما باشد.

first look at nintendo switch00012217still011jpg f48025 765w w600 300x169 - نینتندو سوییچ 250 دلاری، برگ برنده ژاپنی ها در بازار پر تلاطم کنسول های بازی

انتظار مدیران نینتندو بر آن است که تا پایان ماه مارس، اولین ماهی که سوییچ در بازار خواهد بود، دست کم ۲ میلیون واحد کنسول عرضه کنند که شاید با این قیمت، کاملا منطقی باشد.

جالب آنجا است که کیمیشیما، مدیرعامل کنونی نینتندو گفته آن ها سوییچ را با ضرر نمی فروشند و سودشان را از روی سخت افزار خواهند داشت اما از سوی دیگر، به مردم و مشتریان خود گوش می دهند و می دانند که انتظارات آن ها در چه سطحی است.

طی ماه گذشته، تحلیلگران بسیاری این هشدار را داده بودند که اگر قیمت نینتندو سوییچ بیشتر از ۳۰۰ دلار باشد، ژاپنی ها به مشکل خواهند خورد و کنسول جدیدشان در بازار سرنوشتی مشابه با Wii U پیدا خواهد کرد.

first look at nintendo switch00002503still002jpg fe1d7e 765w w600 300x169 - نینتندو سوییچ 250 دلاری، برگ برنده ژاپنی ها در بازار پر تلاطم کنسول های بازی

برای مقایسه، پلی استیشن ۴ در ابتدای عرضه ۴۰۰ دلار و اکس باکس وان ۵۰۰ دلار قیمت داشتند. در نسل هفتم نیز اکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ به ترتیب ۴۰۰ و ۵۰۰ دلار قیمت گذاری شدند در حالی که Wii با نصف قیمت پلی استیشن ۳، یعنی ۲۵۰ دلار در قفسه فروشگاه ها قرار داشت و همین مسئله نیز تاثیر شگرفی بر پیروزی بی چون و چرای نینتندو در نسل هفتم گذاشت.

کاربران همین حالا می توانند مدل های پایه پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان را با قیمت ۳۰۰ دلار خریداری کنند و در تخفیف های آخر سال، این رقم حتی کمتر هم خواهد شد. اما اینکه نینتندو بتواند چنین قیمتی را برای کنسول خود مشخص کند حقیقتا بازار را به جنب و جوش خواهد انداخت.

نینتندو سوییچ، ماه مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵-فروردین ۹۶) به صورت جهانی عرضه خواهد شد و امیدواریم که شایعات در مورد قیمت این دستگاه صحت داشته باشند. ژاپنی ها قصد ندارند دست کم تا ماه ژانویه (دی-بهمن) در مورد قیمت و تاریخ عرضه دقیق سوییچ حرفی به میان آورند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31942TechnoYab QR Code For: نینتندو سوییچ ۲۵۰ دلاری، برگ برنده ژاپنی ها در بازار پر تلاطم کنسول های بازی

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *