eb0af433 8c74 4fcf 8fe2 9897a6f03e44 - هواوی استراتژی خود را در بازار چین تغییر می‌دهد
اشتراک

هواوی استراتژی خود را در بازار چین تغییر می‌دهد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: هوآوی

هواوی در سال ۲۰۱۵ با فروش ۱۰۸ میلیون دستگاه تلفن همراه، به سومین تولیدکننده‌ی بزرگ تلفن همراه در جهان بدل شد. فروش بالای پرچمداران این شرکت یعنی نکسوس ۶ پی، میت ۸ و هواوی پی ۸، موقعیت این شرکت چینی را در بازار تثبیت کردند.

مشکلی که اخیرا هواوی را تهدید می‌کند، کاهش فروش در بازار چین است. چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای گوشی هوشمند در جهان است. کاربران این بازار در حال تغییر سلیقه به گوشی‌های ارزان‌تر از کمپانی‌هایی مانند اوپو و Vivo هستند. به همین دلیل هواوی باید تلاش کند تا با تغییر استراتژی بازار، جایگاه خود را در بازار کشور خود پس بگیرد.

فروش گوشی‌های رده بالای هواوی نیز در مدت اخیر با مشکل مواجه بوده است. حضور رقبای قدرتمندی مانند گلکسی اس ۷ و گلکسی اس۷ اج، الجی جی ۵، موتو زد و الجی V20 که به زودی معرفی می‌شود، هواوی را در بازار پرچمداران نیز با مشکل روبرو کرده است. اگرچه فروش گوشی‌های رده‌بالای هواوی، پس از عرضه‌ی نکسوس ۶ پی توسط این کمپانی با رشد قابل توجهی همراه بود، اما با کاهش فروشی که اخیرا دچار شده است و علاوه بر آن، علاقه‌ی کاربران برای خرید گوشی‌های رده پایین یا میان رده، تلاش هواوی برای رقابت با اوپو و Vivo باید چند برابر شود.

هواوی در حال حاضر نیز پیش بینی فروش خود را از ۱۴۰ میلیون به ۱۲۰ میلیون کاهش داده و تلاش می‌کند تا بار دیگر بر بازار گوشی‌های رده پایین و میان‌رده تمرکز کند. البته بازگشت به این بازار برای این شرکت زمان‌بر خواهد بود. Huawei برای متقاعد کردن کاربران به خرید گوشی‌های میان‌رده‌ی خود، باید برنامه‌ی جامعی برای تبلیغات داشته باشد. اهداف شرکت‌های رقیب نیز تهدیدی جدی برای این شرکت هستند. چرا که اوپو قصد دارد با ۳۰ درصد افزایش تولید، ۸۰ میلیون دستگاه جدید به بازار عرضه کند و Vivo نیز هدف ۶۰ تا ۷۰ میلیون دستگاه را برای خود در نظر گرفته است و این ارقام، هواوی را مجبور خواهند کرد تا با قدرت بیشتری به رقابت در بازار چین بپردازد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20519TechnoYab QR Code For: هواوی استراتژی خود را در بازار چین تغییر می‌دهد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *