gsmarena 001 4 600x450 - هوگو بارا: شیائومی در «آینده نزدیک» وارد بازار آمریکا می شود
اشتراک

هوگو بارا: شیائومی در «آینده نزدیک» وارد بازار آمریکا می شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, اخبار

سال هاست که شنیده می شود تولیدکننده محبوب اسمارت فون در چین یعنی شیائومی در تلاش است تا فروشگاه مختص به خود را در آمریکا راه اندازی کند.

اما هر بار که این شایعه قوت می گیرد، این کمپانی هم به آن واکنش نشان داده و اعلام می کند که برنامه ای برای انجام این کار ندارد اما همزمان این اطمینان را هم می دهد که چنین اتفاقی عاقبت رخ می دهد.

حال با در نظر داشتن مصاحبه ای که هوگو بارا نایب رئیس شیائومی اخیرا با بلومبرگ انجام داده می توان گفت که به زودی خبرهای خوبی در این باره شنیده می شود. وی که پیشتر از کارکنان گوگل بوده است تایید کرد: دیگر به نفع ما نیست که از بازار «مهم» آمریکا دور بمانیم و در آن فعالیتی نداشته باشیم.

هوگو بارا در مصاحبه خود اعلام نمود که شیائومی چشم به بازار آمریکا دوخته و بعد از آنکه به آن ورود پیدا کرد در نظر دارد از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ موبایل ها و دیگر گجت های تولیدی اش استفاده نماید. برخی پیش بینی کرده اند که این شرکت احتمالا از شیوه فروش سرعتی (در این روش تعداد محدودی کالا به قیمت پایین و برای یک بازه زمانی کوتاه در سایت های آنلاین به فروش گذاشته می شوند) استفاده خواهد کرد که در چین و هند پیاده سازی اش کرد.

البته اضافه نماییم این شرکت هم اکنون مدل های محدودی پاوربانک، دستبند سلامتی و هدفون را از طریق سایت خود یعنی Mi.com در اختیار کاربران آمریکایی قرار می دهد، اما نایب رئیس شیائومی در مصاحبه اش با بلومبرگ اعلام نمود که به زودی محصول تازه ای را در آمریکا معرفی می کند.

در پایان بد نیست اشاره کنیم شیائومی که تا همین دو سال پیش بازار اسمارت فون چین را تحت سلطه خود داشت به خاطر عملکرد تهاجمی هوآوی چندین پله سقوط داشت و در سه ماهه گذشته این شرکت از نظر میزان سهمش از بازار چین جایگاه چهارم جدول را در اختیار گرفت. از طرفی کل بازار چین نیز مدتی است که با چالش های زیادی روبه رو شده که این مساله نیز دردسرهایی را برای شیائومی به وجود آورده است.

خوشبختانه اما ورود این شرکت به بازار عظیم هند باعث شده که اندکی از زیان ناشی از این ضعف عملکردی کاسته شود. با در نظر داشتن همین موفقیت حالا مدیران این غول فناوری چینی در تلاشند تا هرگونه اقدام لازم را برای ورود به آمریکا انجام دهند که براساس میزان فروشش، عنوان بزرگ ترین بازار اسمارت فون در دنیا را یدک می کشد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21867TechnoYab QR Code For: هوگو بارا: شیائومی در «آینده نزدیک» وارد بازار آمریکا می شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *