iris scanner - هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 غیر ممکن است!
اشتراک

هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ غیر ممکن است!

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

به دنبال انتشار ویدیویی مبنی بر هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس ، شرکت سامسونگ رسما امکان دور زدن این سیستم امنیتی را با روش داخل ویدیو، غیر ممکن اعلام کرد.

چند روز پیش یک ویدیو در سراسر اینترنت منتشر شد که نشان می‌داد اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ به راحتی قابل دور زدن است. در این ویدیو یک فرد عضو بزرگترین انجمن هکرهای آلمان با نام Chaos Computer Clubb، به راحتی توانست از سد راه سیستمی که به عقیده سامسونگ ایمن‌ترین روش برای محافظت از گوشی های موبایل است بگذرد.

iris scanner 1 620x418 - هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 غیر ممکن است!

آن‌ها برای این کار با استفاده از حالت شب دوربین، از سوژه عکس گرفتند، چرا که در این حالت بهتر می‌توان به جزییات ساختار عنبیه چشم دست پیدا کرد. بعد از پرینت کردن این تصویر، یک لنز طبی بر روی آن قرار داده شد تا یک شی سه بعدی شبیه‌سازی شود. این هکرها مدعی‌اند با این کار موفق به هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ شده‌اند. انتشار این ویدیو نشان می‌دهد یک باگ امنیتی بسیار بزرگ در جدیدترین پرچمداران سامسونگ وجود دارد. موضوع مهم اینجاست که سامسونگ مدعی است ایمن‌ترین راه برای محافظت از یک گوشی موبایل استفاده از اسکنر عنبیه چشم است

به عقیده سامسونگ این سناریو برای هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ نشدنی است

سامسونگ خیلی زود به این ویدیو واکنش نشان داد و اعلام کرد اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس به این راحتی هک نمی‌شود. به عقیده این شرکت اگرچه هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸۸ در این ویدیوی یک دقیقه‌ای خیلی راحت اتفاق می‌افتد، اما وقوع آن در دنیای واقعی بسیار بسیار سخت است. پیش از همه به یک دوربین با قابلیت ثبت نور مادون قرمز (همانند آن چه در ویدیو اتفاق می‌افتد) نیاز است.

iris scanner 2 620x349 - هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 غیر ممکن است!

به عقیده سخنگوی سامسونگ، چنین دوربینی مدت‌ها است به هیج عنوان در بازار یافت نمی‌شود. از طرفی دیگر سارق باید بعد از تهیه چنین دوربینی، یک تصویر شفاف از صورت کاربر ثبت کرده و سپس گوشی موبایل گلکسی اس ۸ و یا گلکسی اس ۸ پلاس وی را سرقت کند! با وجود ساده به نظر رسیدن هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ در این ویدیو، احتمال وقوع کامل سناریوی ذکر شده در دنیای واقعی بسیار بسیار پایین است.

تاکنون کاربران سراسر جهان مشکلات مختلفی را درباره گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس گزارش داده‌اند، اما سامسونگ خیلی دیر به آن‌ها پاسخ داد و یاگلگی کاربران را بدون پاسخ رها کرد. دلیل واکنش سریع سامسونگ به امکان هک گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از طریق اسکنر عنبیه چشم کاملا واضح است.

iris scanner 3 620x310 - هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس 8 غیر ممکن است!

هیچ چیزی به اندازه ایمنی و حریم شخصی برای کاربران اهمیت ندارد و به خطر افتادن آن، کاربران را سراسیمه خواهد کرد. سامسونگ می‌بایست خیلی زود خیال کاربران را از بابت امنیت این سیستم احراز هویت جمع می‌کرد.

با این حال بسیاری از کاربران معتقدند سامسونگ همچنان پاسخ مناسبی درباره امکان هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس ارائه نکرده است. سامسونگ در ادامه ادعاهای پیشین خود اعلام کرد از این مشکل باخبر است، اما به کاربران اطمینان می‌دهد اسکنر عنبیه چشم پرچمداران جدید آن از طریق آزمایش‌هایی سخت و پیچیده توسعه یافته و دقت، سرعت عمل و مخصوصا امنیت آن بسیار بالا است. سامسونگ اطمینان داد در صورت مشاهده امکان هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ و وجود آسیب‌پذیری بالقوه در آن، حل این مشکل را در اولویت خود قرار خواهد داد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 61316TechnoYab QR Code For: هک اسکنر عنبیه چشم گلکسی اس ۸ غیر ممکن است!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *