No Mans Sky - وعده های دروغین سازندگان No Man's Sky بالاخره کار دست شان داد
اشتراک

وعده های دروغین سازندگان No Man’s Sky بالاخره کار دست شان داد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

فرود آمدن روی سیارک ها؟ نه. نابود کردن ایستگاه های فضایی و مبارزه با ناوگان ها؟ نه. سفینه هایی که هر کدام هندلینگ و کاربرد منحصر بفردی دارند؟ نه. یافتن سایر بازیکنان و تعامل با آن ها؟ و باز هم نه. تمامی این ها ویژگی هایی بوده اند که شان موری قول داده بود که در نسخه نهایی No Man’s Sky حضور داشته باشند، اما از هیچ کدام شان خبری نیست.

No Man’s Sky یکی از مورد انتظار ترین عناوین امسال بود. صحبت های سازندگان و نمایش های پیش از عرض اش، موجب شده بود که چشم تمامی بازیکنان به این بازی دوخته شود. این بازی بالاخره در آگوست امسال عرضه شد و بازیکنان سریعا متوجه وعده های تو خالی سازندگان شدند. امروزه نو منز اسکای را به عنوان یکی از ناامید کننده ترین بازی ها می شناسند.

موری و سایر همکارانش در Hello Games پیش از عرضه این بازی صحبت از ویژگی هایی می کردند که در مخیله بازیکنان هم نمی گنجید. تریلر هایی رویایی را از این بازی نشان می دادند که دهان هر بیننده ای را از تعجب باز می کرد. اما نو منز اسکایی که عرضه شد، نه تنها در حد پیش نمایش هایش نبود، بلکه نصف ویژگی هایی که سازندگانش قول آن ها را داده اند هم نداشت.

 1 9 300x92 - وعده های دروغین سازندگان No Man's Sky بالاخره کار دست شان داد

توضیح استیم: کاربر این بازی را به شکل رایگان دریافت کرده بررسی کاربر: زیادی بابت بازی پول دادم!

به همین دلیل هم هست که روز به روز از تعداد بازیکنان این عنوان کاسته می شود. عنوانی که در روز عرضه اش، ۲۰۰،۰۰۰ نفر آن را همزمان بازی می کردند، حالا ۹۰ درصد بازیکنانش را از دست داده و به صورت میانگین، روزانه تنها حدود ۱۰۰۰ بازیکن دارد. حتی همان شانس اندک برای پیدا کردن بازیکنان دیگر و ارتباط برقرار کردن با آن ها هم دیگر وجود ندارد.

همان بازیکنانی که روزی برای نو منز اسکای هایپ شده بودند به سرعت علیه آن جبهه گرفتند. حال این بازی بین بسیاری از بازیکنان بشدت منفور است و حتی عده ای آن را کلاه برداری بزرگ شان موری می نامند. خود Hello Games هم اصلا سعی نمی کند که جواب این اعتراضات را بدهد. شخص شان موری هفته ها است که در توییتر سکوت اختیار کرده و در سایت رسمی خود بازی و استودیو سازنده اش هم هیچ بیانیه ای برای مقابله با این اعتراضات منتشر نمی شود.

صفحه این بازی در فروشگاه استیم پر شده از اعتراضات کاربران. حدود ۶۹،۰۰۰ بازیکن این بازی را در استیم بررسی کرده اند و تنها ۳۴ درصد شان نو منز اسکای را به دیگر بازیکنان پیشنهاد داده اند! اگر دنبال بررسی های جدید تر هستید، در ۳۰ روز گذشته این بازی توسط ۱۰،۰۰۰ کاربر بررسی شده که ۸۸ درصد شان به ساخته هلو گیمز رای منفی داده اند.

 1 10 300x86 - وعده های دروغین سازندگان No Man's Sky بالاخره کار دست شان داد

بررسی کاربر: به وسعت اقیانوس، به عمق برکه. نمی تونستم بهتر از این توصیفش کنم

این شکایت ها در استیم و دیگر شبکه های اجتماعی از چشم ASA، سازمان استاندارد های تبلیغاتی بریتانیا پنهان نمانده. یکی از وظایف اصلی این سازمان، نظارت بر تبلیغات و تطابق دادن شان با محصول نهایی است. اگر تبلیغات محصولی مخاطب را گول بزنند و او را گمراه کنند، این سازمان وارد عمل می شود. ظاهرا توجه ASA به صفحه استیم این بازی جلب شده. بررسی های کاربران به هیچ عنوان با تصاویر و تریلر هایی که از این بازی در استیم قرار گرفته، مطابقت ندارد.

یکی از ویدیو هایی که در پیج استیم نو منز اسکای قرار گرفته، بر می گردد به E3 سال ۲۰۱۴. در آن تریلر کیفیت گرافیکی بازی به مراتب از نسخه نهایی بالاتر بود و ویژگی هایی در آن به چشم می خورد که حتی نظیر شان هم در نسخه نهایی بازی دیده نمی شوند. از آن زمان رابط کاربری بازی به کل عوض شده، کیفیت بافت ها کاهش یافته و حتی سیستم نشانه گیری هم دست خوش تغییر شده.

حال ASA مشغول بررسی کردن نو منز اسکای است و فعلا از هلو گیمرز و Valve (سازنده استیم) خواسته که از خود دفاع کرده و یا تریلر ها و تصاویر این بازی را از فروشگاه استیم حذف کنند. اگر ASA تایید کند که تبلیغات نو منز اسکای دروغین بوده اند، احتمالا تمامی تریلر ها و تصاویر این بازی از فروشگاه استیم و سایر فروشگاه ها حذف خواهد شد و پای هلو گیمز هم به دادگاه کشیده می شود.

اما از شان موری چه خبر؟ وی مدتی طولانی است که مانند گذشته دروغ نمی گوید! احتمالا با پولی که از فروش نو منز اسکای بدست آورده مشغول خوش گذرانی است. تا به حال حدود ۸۰۰،۰۰۰ نسخه از این بازی در استیم به فروش رفته. از آن جایی که هلو گیمر هم با پررویی تمام نو منز اسکای را قیمت یک بازی AAA یعنی ۶۰ دلار عرضه کرده، خودتان یک حساب سر انگشتی کنید و ببینید که موری و همکارانش چه پولی به جیب زده اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26243 TechnoYab QR Code For: وعده های دروغین سازندگان No Man’s Sky بالاخره کار دست شان داد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *