2016 leapseconds - چالشی دیگر پیش روی دنیای فناوری؛ سال 2016 با ثانیه کبیسه به پایان می رسد
اشتراک

چالشی دیگر پیش روی دنیای فناوری؛ سال ۲۰۱۶ با ثانیه کبیسه به پایان می رسد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

اربابان زمان در «مرکز دوران زمین» وابسته به «سرویس بین المللی چرخش زمین و سامانه های مرجع» یا IERS مجدداً تصمیم گرفتند که جهان به یک ثانیه اضافه نیاز دارد، و اعلام کردند آغاز سال جدید میلادی بهترین زمان ممکن برای اعمال این تغییر است.

طبق اعلان رسمی IERS پس از لحظه ۲۳:۵۹:۵۹ روز ۳۱ دسامبر، «ثانیه کبیسه» اعمال شده و زمان غیرعادی ۲۳:۵۹:۶۰ را خواهیم داشت، و سپس وارد سال ۲۰۱۷ می شویم.

لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۲ این واقعه دنیای IT را به هم ریخت، زیرا سیستم عامل لینوکس نتوانست ثانیه اضافه موسوم به LeapSecond را مدیریت کند، و در نتیجه خدمات مختلف مبتنی بر این OS از کار افتاد. اما پس از آن راهکارهای مختلفی برای غلبه بر این موضوع پیشنهاد شد.

برای آگاهی بیشتر نسبت به این موضوع پیشنهاد می شود مقاله زیر را بخوانید:

  • یک ثانیه دردسر ساز برای اینترنت در سال ۲۰۱۵ و راهکار گوگل برای گذر از آن

با این وجود، احتیاط شرط عقل است و از آنجا که در چنین مواقعی، قانون مورفی نیز بر وخامت ماجرا می افزاید، برخی شرکت ها از جمله سیسکو، IBM و Red Hat در زمینه مدیریت این واقعه اطلاع رسانی کرده اند.

البته راهکارهای شرکت های مختلف با یکدیگر متفاوت است، اما بیشتر آنها اقداماتی احتیاطی را پیشنهاد می دهند، و احتمالاً اگر از پروتکل زمان شبکه (NTP) یا پروتکل زمان دقیق (PTP) استفاده شود، مشکلی پیش نخواهد آمد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 27972TechnoYab QR Code For: چالشی دیگر پیش روی دنیای فناوری؛ سال ۲۰۱۶ با ثانیه کبیسه به پایان می رسد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *