d601f6a570ff658132d0a3298784f783 L - چینی ها جایزه ی چندین میلیون دلاری تورنمنت Dota 2 را به خانه بردند
اشتراک

چینی ها جایزه ی چندین میلیون دلاری تورنمنت Dota 2 را به خانه بردند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

تورنمنت سالانه ی The International (که توسط شرکت Valve در رشته ی Dota 2 برگزار می شود) اگر چه شاید محبوب ترین و پر طرفدار ترین رویداد حرفه ای دنیای ورزش های الکترونیک (eSports) به شمار نیاید، اما به دلیل جوایز کلان و قابل توجهی که به شکل سالانه از سوی سران شرکت Valve برای برندگان این رویداد تعیین می گردد، بی تردید در ردیف پر جاذبه ترین تورنمنت های سالانه ی بخش ورزش های الکترونیک یا eSports برای بازیبازان حرفه ای فعال در این بخش از دنیای سرگرمی قرار می گیرد. از همین رو عده ی فراوانی از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری و بخش ورزش های الکترونیک به هنگام برگزاری تورنمنت سالانه ی The International به طور جدی به پیگیری مسابقات این رویداد پر سر و صدا می پردازند تا بتوانند با برندگان خوش شانسی که جوایز نقدی کلان این تورنمنت را با خود به خانه هایشان می برند آشنا شوند. روز گذشته تورنمنت امسال بازی Dota 2 یعنی رویداد The International 2016 هم به پایان رسید و علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری توانستند شاهد بالا بردن جام این رقابت ها توسط تیم چینی Wings Gaming باشند.

در دور پایانی رقابت های The International 2016 و در بازی فینال این مسابقات تیم چینی Wings Gaming موفق به شکست تیم Digital Chaos (از منطقه ی امریکای شمالی) شد و توانست در عین مطرح کردن نام خود به عنوان برنده ی نهایی معتبر ترین رقابت سالانه ی بازی Dota 2 ، چیزی نزدیک به ۹.۱ میلیون دلار از جوایز کلی این مسابقات (که در مجموع از ارزشی بیش از بیست میلیون دلار برخوردار بود) را هم به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر تیم Digital Chaos نیز با وجود تحمل شکست در رقابت فینال این مسابقات، به دلیل رسیدن به مرحله ی نهایی از رویداد The International 2016 موفق به کسب جایزه ای به مبلغ ۳.۴ میلیون دلار شد. البته اعضای این تیم بازی فینال را بسیار خوب آغاز کردند و موفق به پیروزی در بازی نخست این رقابت نفس گیر شدند. با این حال اعضای تیم Digital Chaos نتوانستند در مسابقات بعدی بازی فینال این روند خوب را ادامه دهند و با تحمل سه شکست پی در پی، در نهایت نتیجه را سه بر یک به رقبای چینی خود در تیم Wings Gaming واگذار کردند. البته شرایط برگزاری رقابت های امسال در رویداد The International 2016 به گونه ای بود که کمتر کسی تصور حضور دو تیم Wings Gaming و Digital Chaos را در فینال این مسابقات به ذهن خود راه می داد و در مجموع این دو تیم توانستند در قامت شگفتی سازان این دوره از مسابقات بازی Dota 2 ظاهر شوند تا در نهایت تیم چینی Wings Gaming بتواند در عین ناباوری ناظران و به سان تیم فوتبال پرتغال (در مسابقات یورو ۲۰۱۶) فاتح دیدار نهایی The International 2016 گردد.

 wingD2 16 300x224 - چینی ها جایزه ی چندین میلیون دلاری تورنمنت Dota 2 را به خانه بردند

در واقع دو تیم Wings Gaming و Digital Chaos نه تنها عملکرد چندان خیره کننده ای را در دور مقدماتی مسابقات The International 2016 از خود به نمایش نگذاشتند، بلکه در طول رقابت های پیشین رشته ی Dota 2 در سال جاری نیز روند رو به رشدی را نپیموده بودند. جالب این جاست که نایب قهرمان مسابقات The International 2016 یعنی تیم Digital Chaos سابقه ای کمتر از یک سال در دنیایeSports دارد و در حقیقت این تیم مدتی پس از پایان یافتن رقابت های The International 2015 بود که تاسیس شد. در عین حال در طول یک سال اخیر این تیم با بحران های متعددی دست به گریبان بوده است و افزون بر آن بازیکنان تیم Digital Chaos ترکیب اصلی خود برای شرکت در رقابت های مختلف بازی Dota 2 را خیلی دیر شناختند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که اعضای تیم Digital Chaos مجوز حضور در رقابت The International 2016 را هم به زحمت و در دقیقه ی نود به دست آوردند. با این حال اعضای تیم Digital Chaosتوانستند با حذف مدافع عنوان قهرمانی این رویداد یعنی تیم Evil Geniuses به دیدار پایانی رقابت های The International 2016 راه یابند و رو به روی حریفان چینی خود در تیم Wings Gaming قرار گیرند. در سوی دیگر میدان تیم Wings Gaming هم اگر چه از قدمت بیشتری نسبت به حریف خود در بازی فینال این رقابت ها یعنی تیم Digital Chaos برخوردار بود (این تیم چیزی نزدیک به یک سال زود تر از تیم رقیب تاسیس شد) اما در عمل هیچ کدام از علاقه مندان به بازی Dota 2 شانس چندانی را برای این تیم به منظور فتح رقابت های The International 2016 قائل نبودند. در این میان تیم OG به علت عملکرد بسیار خوبی که چندی قبل در تورنمنت های بازی Dota 2 در دو کشور آلمان و فیلیپین از خود به نمایش گذاشته و مقام نخست این رقابت ها را هم از آن خود ساخته بود شانس نخست کسب مقام قهرمانی در تورنمنت The International 2016 محسوب می شد. پس از این تیم نیز از تیم Liquid به عنوان یکی از شانس های کسب مقام قهرمانی این مسابقات یاد می شد و در این میان تیم Na’vi نیز به علت پیروزی های قابل توجهی که در تعدادی از تورنمنت های پیشین بازی Dota 2 به دست آورده بود از جمله تیم های محبوب و مستعد حاضر در تورنمنت The International 2016 به شمار می رفت. با این حال در حضور این نام های بزرگ دو تیم کم نام و نشان Wings Gaming و Digital Chaos موفق شدند به بازی فینال تورنمنت The International 2016 برسند و به اثبات عملی این موضوع بپردازند که در دنیای ورزش های الکترونیک نیز همانند دنیای ورزش های واقعی و بازی های فیزیکی نظیر فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست و در نهایت ممکن است هر اتفاقی رقم بخورد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20917TechnoYab QR Code For: چینی ها جایزه ی چندین میلیون دلاری تورنمنت Dota 2 را به خانه بردند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *