iphone 6s 34 620x349 - کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند
اشتراک

کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل

کاربران محصولات اپل قبلاً وفاداری بیشتری نسبت به برند مورد علاقه خود داشتند. بر اساس تحقیق تازه ای که از سوی موسسه مالی UBS انجام شده، مشخص گشته که اکثریت طرفداران اپل در غرب هستند اما در چین، گرایش شدیدی به تنفر از محصولات اپل وجود دارد.

این گرایش به حدی بزرگ است که بر فروش جهانی محصولات کمپانی مورد اشاره نیز تاثیر گذار بوده است.

screen shot 2016 11 01 at 16.08.32 300x246 - کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند

نمودار فوق این موضوع را نشان می دهد که کاربران محصولات اپل در چند سال اخیر به سمت محصولات اندرویدی گرایش داشته اند.

فروش آیفون بی شک ارتباط بسیار زیادی با توانایی اپل برای هیجان زده کردن طرفدارانش دارد. در این صورت، افرادی که نمونه های قدیمی تر از این تلفن هوشمند را دارند، ترغیب می شوند تا نسخه جدید را تهیه کنند. موسسه «Cowen» در این میان باور دارد که در حال حاضر، ۴۳ درصد از کاربران آیفون های قدیمی تر در پی خرید نمونه های جدید این موبایل هستند.

در این میان ولی کاربران آیفون ۶ و ۶ اس چندان تمایلی به تهیه آیفون ۷ نشان نداده اند و به علت عدم وجود نوآوری های چشم گیر در نسخه امسال، به نظر می رسد افراد زیادی تصمیم دارند یک سال دیگر هم منتظر معرفی موبایلی رویایی تر بمانند، در حالی که جمعی دیگر مایل به انتظار کشیدن بیشتر نیستند.

هرچند وفادارای به اپل در کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و آلمان بالا مانده ولی در چین و ژاپن اوضاع چندان به میل اهالی کوپرتینو نیست:

screen shot 2016 11 01 at 16.29.01 300x243 - کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند

در دوره سه ماهه ای که در پایان سپتامبر به اتمام رسیده، فروش آیفون های اپل در چین تا ۳۰ درصد کاهش داشته است. چین اکنون دومین بازار بزرگ اپل است اما شهروندان چینی که طرفدار محصولات اپل بوده اند، در حال تمایل نشان دادن به موبایل های اندرویدی ساخت وطن هستند که حالا کیفیتی بالاتر یافته اند و قیمت آنها نسبت به آیفون به مراتب پایین تر است.

کسی دیگر از داشتن موبایل های اوپو یا هوآوی شرمسار نیست

یکی از تحلیلگران موسسه UBS می گوید: «برندهای داخلی چین از فقدان نوآوری در موبایل های اپل استفاده کرده و موفق به بزرگتر کردن بازار خود شده اند. اکنون دیگر کسی از داشتن موبایل های ساخت اوپو، ویوو یا هوآوی شرمسار نیست. اپل امسال در بازار چین در میان ۲۰ فروشنده بزرگ موبایل، رتبه پنجم یا ششم را به خود اختصاص داده است.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31003TechnoYab QR Code For: کاربران آیفون دیگر مثل سابق به اپل وفادار نیستند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *