به کمک فناوری IDV، تصاویر قابل لمس خواهند شد؛ حتی بازی پوکمن گو - به کمک فناوری IDV، پوکمن گو را ملموس‌تر بازی کنید
اشتراک

به کمک فناوری IDV، پوکمن گو را ملموس‌تر بازی کنید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

مسلما شما نیز جزو آن دسته از افراد بوده‌اید که همیشه دوست داشتید اشیا و اشخاص به نمایش در آمده در فیلم های سینمایی را لمس کنید. به کمک فناوری IDV (مخفف Interactive Dynamic Video به معنای ویدئوهای پویای تعاملی) که توسط محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) به وجود آمده است کاربر می‌تواند به دستکاری و لمس سوژه های خاصی در فیلم ها بپردازد و با آنها تعامل فیزیکی داشته باشد. در حقیقت کاربر می‌تواند در یک فضای کاملا مجازی با آنها بازی کند. به منظور ایجاد چنین فضای تنها به پنج ثانیه زمان نیاز است تا یک فیلم از سوژه ای که در نظر دارید ضبط شود. البته بدین منظور می‌بایست شرایط ویژه ای را رعایت نماید. اجرای بازی پوکمن گو از این طریق امکان پذیر خواهد بود.

به کمک فناوری IDV، تصاویر قابل لمس خواهند شد؛ حتی بازی پوکمن گو

برای این منظور حتی دوربین یک گوشی هوشمند نیز کافی خواهد بود. شرط ضبط اولیه ویدئو این است که دوربین باید بدون حتی کوچکترین لرزش بر روی سه پایه قرار گرفته و سوژه ای که در جلوی لنز قرار دارد نیز باید در ابتدای کار ثابت باشد. پس زمینه نیز در سرتاسر ضبط فیلم باید تصویری یکسان و بدون حرکت را نشان دهد. در ادامه کار فرد تکان‌ هایی را به سوژه مورد نظر وارد خواهد کرد تا میزان لرزش سوژه توسط دوربین در این پنج ثانیه به ثبت برسد. ادامه کار توسط پردازش های رایانه ای انجام خواهد گرفت؛ در حقیقت میزان لرزش کوچک ایجاد شده اندازه گیری شده و سپس در ادامه کاربر می‌تواند مثلا با قرار دادن دست خود بر روی بخشی از سوژه، آن قسمت را تکان دهد.

محققان MIT اذعان داشته‌اند که فناوری IDV را می‌توان در بازی های واقعیت افزوده مانند پوکمن گو به کار گرفت. در ویدئو زیر می‌توانید ببینید که این فناوری به چه شکلی کار خواهد کرد و البته به وسیله آن بازی پوکمن گو نیز به چه حالتی نمایان خواهد شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24250TechnoYab QR Code For: به کمک فناوری IDV، پوکمن گو را ملموس‌تر بازی کنید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *