b31f827cbeb66dd6e2f60929f74f392e L 1024x1024 - کنسول Nintendo Switch بی نظیر است!
اشتراک

کنسول Nintendo Switch بی نظیر است!

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

متاسفانه نینتندو (Nintendo) آنطور که باید در بازار کنسول های بازی موفق نبوده است. تنها تولید کنندگان کنسول های رسمی که از این بازار سود سرشاری را کسب کرده اند، سونی و مایکروسافت هستند که کنسول های ارتقاء یافته آنها در راه بازار است. اما زمانی که صحبت کنسول های پرتابل به میان می آید، این نینتندو است که همچنان حرف هایی برای گفتن در این زمینه دارد.

پس از ماه ها گمانه زنی در زمینه پروژه “NX” در نهایت روز گذشته کنسول بازی Nintendo Switch از سوی این کمپانی معرفی شد. این کنسول که در مارچ سال ۲۰۱۷ روانه بازارهای جهانی خواهد شد، محصولی بی نظیر است که به جرات می توان گفت که تا کنون چنین کنسولی را در جهان شاهد نبوده ایم. بر خلاف بسیاری از کنسول های پرتابل، نینتندو سعی در افزودن چند ویژگی کاربردی در آن داشته است. همانطور که از واژه “سوئیچ” در نام کنسول جدید این کمپانی بر می آید، این محصول می تواند در نقش یک کنسول پرتابل و خانگی ایفای نقش کند. یک داکت ثابت برای آن در نظر گرفته شده است که در صورت انجام بازی در اتاق نشیمن می توان سخت افزار اصلی را درون آن قرار داد. به عبارت ساده تر پردازش اصلی در سخت افزار پرتابل ساخته و پرداخته می شود.

nintendoswitchhardware20 300x300 - کنسول Nintendo Switch بی نظیر است!

حال که صحبت سخت افزار به میان آمد، ادامه مطلب را در این زمینه جلو می بریم؛ انویدیا چتر حمایتی خود را به طور ویژه ای بر سر Nintendo Switch کشیده است. پردازنده این کنسول توسط کمپانی انویدیا تامین می شود که یک تراشه سفارشی از کلاس “تگرا” (Tegra) است. اطلاعات بیشتری در زمینه نوع باتری و ظرفیت آن، نمایشگر داخلی، حداکثر دقت قابل پشتیبانی و… در دست نیست. انویدیا نه تنها سخت افزار اصلی کنسول Nintendo Switch را تامین کرده است، بلکه شرایط ویژه ای را برای آن در نظر گرفته است. این کنسول در شرایط نرم افزاری Fully Custom Software قرار می گیرد و یک موتور Revamped Physics Engine در آن قرار دارد. انویدیا ابزار جدید توسعه دهنده و سازندگان بازی را به خوبی ارنج کرده و یک API اختصاصی برای آنها در نظر گرفته است که به احتمال بسیار زیاد ضمن پشتیبانی از DX12، Vulkan نیز تحت پوشش آن قرار خواهد گرفت. مجموعه ای عظیم از تولید کنندگان بازی برای این کنسول دست به کار شده اند. ویژگی بارز Nintendo Switch در قابلیت دو گانه و ماژولار بودن دسته ها است. علاوه بر استفاده به عنوان کنسول نشیمن، می توان دسته ها را از کنسول جدا کرده و تنها توسط مانیتور آن بازی را هدایت کرد؛ و یا با نصب دسته ها به بدنه، مانند یک کنسول پرتابل با آن رفتار کرد. نینتندو در زمینه برچسب قیمت گذاری Nintendo Switch اطلاعاتی را منتشر نکرده است. به نظر شما ارزش خرید این کنسول چقدر است؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29495TechnoYab QR Code For: کنسول Nintendo Switch بی نظیر است!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *