Qualcomm HQ - کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون 410E و 600E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد
اشتراک

کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون ۴۱۰E و ۶۰۰E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

اسنپدراگون ۴۱۰ اولین چیپست ۶۴ بیتی کمپانی کوالکام برای دنیای موبایل به شمار می رفت، که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. حال این شرکت از چیپ مجتمع ۴۱۰E برای استفاده در ماشین لباسشویی هوشمند، دانگل تلویزیون، تصویربرداری پزشکی، رباتها و دیگر ابزارهای مبتنی بر اینترنت اشیاء رونمایی کرده.

همان طور که می دانید حوزه اینترنت اشیاء هدف بعدی شرکت های برتر تکنولوژی است، و بنابراین کوالکام پس از معرفی چیپست های مخصوص ابزارهای پوشیدنی، به سمت دیگر لوازم پیرامون محیط زندگی انسان نیز رفته.snapdragon 410E 600e 300x41 - کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون 410E و 600E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد

علاوه بر ۴۱۰E، این غول تکنولوژی مدلی پیشرفته تر با نام اسنپدراگون ۶۰۰E را نیز برای مقاصد IoT معرفی کرد. این محصول برای کمپانی مورد بحث نقطه عطفی به شمار می رود، زیرا آنها برای اولین بار چیپست های مستقل خود را در اختیار توزیع کننده ثالث یعنی Arrow Electronics قرار داده اند.

در نتیجه این اقدام، تولیدکنندگان مختلف ابزارهای هوشمند می توانند به تعداد مورد نیاز از این چیپ خریداری کرده و در محصولات خود تعبیه نمایند، ضمن اینکه به مدت حداقل ۱۰ سال از پشتیبانی مستقیم کوالکام برخوردار شوند.

 Qualcomm Snapdragon 410E spec 300x278 - کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون 410E و 600E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد

از نظر مشخصات سخت افزاری، این دو محصول چندان تفاوتی با همتایان موبایلشان ندارند، فقط کلاک آنها کمی کاهش یافته و به جای بلوتوث ۴.۰ از نسخه ۴.۱ بهره مند شده اند. هر دو مدل چهار هسته ای بوده و چیپست ۴۱۰E با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز قادر است نمایشگرهایی با رزولوشن حداکثر ۱۰۸۰p و دوربین هایی نهایتاً ۱۳ مگاپیکسلی را پشتیبانی نماید.

همچنین چیپ مجتمع اسنپدراگون ۶۰۰E در کلاک ۱.۵ گیگاهرتز کار کرده، از پنل های ۲K و دوربین های ۲۱ مگاپیکسلی نیز پشتیبانی به عمل می آورد.Qualcomm Snapdragon 600E spec 296x300 - کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون 410E و 600E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد

با این تفاسیر باید به زودی شاهد تبلیغات متعدد مربوط به ابزارهای خانگی و صنعتی مجهز به چیپست های جدید کمپانی کوالکام باشیم.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26120TechnoYab QR Code For: کوالکام با معرفی چیپست های اسنپدراگون ۴۱۰E و ۶۰۰E به حوزه اینترنت اشیاء وارد شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *