8ac1aac5e49eb7515f2622c155e89617 L - گارانتی اپل برای آیفون 7 شامل آسیب دیدن به وسیله آب نمی شود
اشتراک

گارانتی اپل برای آیفون ۷ شامل آسیب دیدن به وسیله آب نمی شود

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل

یکی از ویژگی های جدیدی که به گوشی های اپل اضافه شده، توانایی مقاومت آنها در برابر آب و گرد و غبار است. اپل در کنفرانس خود توضیح داد که این گوشی ها دارای استاندارد IP67 بوده و قادرند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱۰ متری به کارکردن ادامه دهند. با این حال اطلاعیه جدید اپل نشان می دهد بهتر است کاربران این گوشی ها چنین ریسکی را انجام ندهند.

آن طور که iDrop گزارش کرده اپل به وضوح در متن تعهدنامه خود برای گارانتی کردن هر دو دستگاه آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به این نکته اشاره کرده است که ضد آب بودن، ضد گرد و غبار بودن و مقاومت گوشی ها در برابر قطرات آب باعث شامل شدن این خطرات در گارانتی آنها نخواهد شد. به گفته اپل مقاومت گوشی ها در برابر ورود آب به تدریج کاهش یافته و به همین دلیل آنها تصمیم گرفتند ورود مایعات و ایجاد آسیب به بخش های داخلی را از لیست موارد تحت پوشش گارانتی خود خارج کنند.

پیش بینی شده بود که ضد آب بودن گوشی های اپل بیش از آنکه چیزی مشابه عملکرد گوشی های سامسونگ و سونی در این زمینه باشد، مقاومت آنها در برابر قطرات آب را نشان می دهد و تضمینی برای کارکرد آنها در صورت قرار گرفتن به صورت کامل در آب وجود ندارد. این مورد دقیقا همان نکته ای است که قبلا درباره ساعت های نسل اول این شرکت نیز مورد اشاره قرار گرفته بود. apple watch در برابر ورود آب در هنگام ورزش کردن، شستن دست ها و یا بارش باران مقاوم بود اما نمی توانست قرار گرفتن در عمق آب را تحمل کند. البته خود سامسونگ هم که در گوشی های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج از استاندارد IP68 استفاده کرده، تعهدی بابت گارانتی کردن دستگاه در زمان ورود آب به بخش داخلی آن نداشته و در واقع سامسونگ نیز آسیب دیدن گوشی ها به وسیله آب را گارانتی نمی کند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24347TechnoYab QR Code For: گارانتی اپل برای آیفون ۷ شامل آسیب دیدن به وسیله آب نمی شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *