505519 ios 10 generic - بعد از گذشت یک هفته حالا یک‌سوم دستگاه‌ها iOS 10 دارند
اشتراک

بعد از گذشت یک هفته حالا یک‌سوم دستگاه‌ها iOS 10 دارند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل

تنها پس از گذشت یک هفته از عرضه سیستم عامل آی او اس ۱۰ توسط اپل، حالا طبق آمار این سیستم عامل روی بیش از یک‌سوم دستگاه‌های واجد شرایط نصب شده است.

شرکت اپل از ماه‌ها پیش عرضه سیستم عامل iOS 10 را به شکل آزمایشی و بتا شروع کرده بود، اما نهایتا هفته گذشته، ۲۳ شهریور، بالاخره این سیستم عامل رسما برای عموم عرضه شد. گزارش شده بود که در ۲۴ ساعت اول ۱۴.۵ درصد دستگاه‌های واجد شرایط دستگاه خود را به نسخه دهم این سیستم عامل ارتقا دادند، اما با وجود مشکلات مختلف در روزهای اول، رشد استفاده از این سیستم عامل متوقف نشد. حالا و پس از گذشت تنها یک هفته از عرضه سیستم عامل iOS 10، طبق آماری که Mixpanel منتشر کرده، بیش از یک‌سوم دستگاه‌های واجد شرایط این سیستم عامل را دریافت کرده‌اند.

هرچند هنوز شرکت اپل خود آمار به‌روزرسانی‌ها را رسما منتشر نکرده و تا اینجا هم نسبت به گزارش سال گذشته AppleInsider در مورد iOS 9 روند رشد کندتر بوده، باز هم به‌روزرسانی یک‌سوم دستگاه‌ها تنها در یک هفته آمار بسیار خوب و چشمگیری است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، تنها یک هفته پس از عرضه iOS 9، این به‌روزرسانی روی بیش از ۵۰ درصد تمام دستگاه‌های مبتنی بر iOS نصب شده بود. شاید دلیل پذیرش آهسته‌تر iOS 10 نسبت به iOS 9 را بتوان مشکلات از کار افتادن دستگاه‌ها در شب اول، یا گزارش اشکالاتی در آنتن‌دهی از طریق اپراتورهایی مانند T-Mobile دانست. در کنار این موارد باید احتمال کار نکردن تمام قابلیت‌ها و کاهش سرعت در دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند آیفون ۵ را نیز در نظر گرفت.

به‌روزرسانی‌های سیستم عامل را تولیدکنندگان هر روز بیش از پیش جدی می‌گیرند و به چالشی جدی برای هر سه شرکت بزرگ اپل، گوگل و مایکروسافت تبدیل شده‌اند؛ جایی که گوگل با پراکندگی بیش از حد دستگاه‌های اندرویدی، در آرزوی یکپارچگی دستگاه‌هایش مانند شرکت اپل است.

شما چقدر به به‌روز بودن دستگاه خود از لحاظ نرم‌افزاری اهمیت می‌دهید و این مورد چقدر در انتخاب خریدتان تاثیر دارد؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24895TechnoYab QR Code For: بعد از گذشت یک هفته حالا یک‌سوم دستگاه‌ها iOS 10 دارند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *