12dba37f b6c7 4eef 99c9 0d059384ad87 - گوشی Mi 5s شیائومی از سنسور اثرانگشت الترا سونیک بهره خواهد برد
اشتراک

گوشی Mi 5s شیائومی از سنسور اثرانگشت الترا سونیک بهره خواهد برد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, اخبار

یکی از ویژگی‌های قابل توجه گوشی‌هوشمند Mi 5s شیائومی، سنسور اثرانگشت اولتراسونیک جدید آن است. این سنسور توسط کمپانی کوالکام ساخته شده و قابلیت‌های جدیدی را ارائه می‌دهد. می‌توان گفت اسکنر اولتراسونیک این محصول، نسل سوم تکنولوژی تشخیص اثرانگشت است. Mi 5s نیز هم اکنون به عنوان اولین موبایلی شناخته می‌شود که از این ویژگی بهره می‌برد.

سنسورهای اثرانگشت رایج کنونی مجهز به اسکنرهای خازنی بوده و به همین دلیل یکسری محدودیت نیز دارد. به عنوان مثال اگر انگشتان شما کثیف یا مرطوب باشد، اسکنر یاد شده قادر نخواهد بود تا الگوی مربوط به انگشت شما را تشخیص داده و قفل دستگاه را باز کند. اما سنسورهای جدید اولتراسونیک می‌توانند حتی در شرایطی که انگشت شما مرطوب یا کثیف باشد هم آن را به خوبی تشخیص دهند.

دیگر قابلیت سنسورهای اثرانگشت اولتراسونیک این است که به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا آن را از دید مستقیم افراد مخفی کنند. با این روش اگر سنسور اثرانگشت در بخش پشتی یا در جلوی دستگاه تعبیه شده باشد، بدنه‌ی دستگاه در این قسمت‌ها تخت خواهد بود. در واقع این اسکنرها را می‌توان زیر لایه‌هایی از جنس مواد مختلف از جمله شیشه و آلومینیوم قرار داد.

مدیر IHS Technology، ونگ یانگ در صفحه‌ی Weibo خود این موضوع را تایید کرده که گوشی‌هوشمند Mi 5s مجهز به سنسور اثرانگشت اولتراسونیک ساخت کوالکام خواهد بود و این اسکنر در زیر شیشه‌ی جلویی دستگاه قرار داده شده است. در پست یاد شده، یک تصویر رسمی از قابلیت مورد بحث نیز منتشر شده که می‌توانید این عکس را در بالای مطلب مشاهده کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25489TechnoYab QR Code For: گوشی Mi 5s شیائومی از سنسور اثرانگشت الترا سونیک بهره خواهد برد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *