Daydream View 3 w600 - گوگل در حال توسعه پلتفرم واقعیت مجازی بی سیم است
اشتراک

گوگل در حال توسعه پلتفرم واقعیت مجازی بی سیم است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: گوگل

در ماه های گذشته، همراه با شایعات پیرامون هدست واقعیت مجازی گوگل (موسوم به پلتفرم Daydream)، از پروژه متفاوتی در همین حوزه یاد می شد که به پلتفرم دیگری از واقعیت مجازی گوگل اشاره داشت. اما بعد از مدت کوتاهی گفته شد کمپانی ساکن مانتین ویو مراحل توسعه آن را فعلاً متوقف ساخته و تمام تمرکز خودش را روی Daydream برده است.

سرانجام ماه گذشته گوگل از هدست جدید واقعیت مجازی خود تحت عنوان Daydream View پرده برداشت که پس از کاردبورد، دومین تلاش این شرکت در زمینه VR محسوب می شود.

به گزارش Business Insider، فایل های ثبت رسانه جدیدی از طرف گوگل در وب سایت کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده امریکا دیده شده که احتمالاً به پلتفرم جدید هدست واقعیت مجازی این شرکت اشاره دارد.

جزئیات در حال حاضر بسیار محدود بوده و اطلاعات مندرج در اسناد FCC، بسیار پیچیده و ویرایش شده هستند. اما با این وجود به نظر می رسد پلتفرم مورد بحث دستگاهی بی سیم (وایرلس) بوده و احتمالاً با همان پروژه متوقف شده ی قبلی مرتبط است.

Daydream View 4 w600 300x169 - گوگل در حال توسعه پلتفرم واقعیت مجازی بی سیم است

شایان ذکر است در متن اسناد ذکر شده نام «مایک جزایری» مدیر ایرانی واحد محصولات گوگل به چشم می خورد که در زمینه رویکردهای این شرکت در قبال واقعیت مجازی نیز مشغول فعالیت است.

علاوه بر این با توجه به محتوای موجود در FCC، به نظر می رسد این دیوایس جهت تولید انبوه و فروش عام طراحی نشده و هدست واقعیت مجازی بی سیم گوگل فعلاً در حد پلتفرم آزمایشی باقی خواهد ماند تا شاید در آینده به مرحله عرضه به بازار برسد.

یقیناً آشنایی با یک هدست واقعیت مجازی بی سیم ساخته شده توسط گوگل می تواند بسیار مسرت بخش باشد، هرچند به احتمال زیاد زمان زیادی تا دسترسی عمومی به آن باقی مانده است


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29781TechnoYab QR Code For: گوگل در حال توسعه پلتفرم واقعیت مجازی بی سیم است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *