2db7d5c4 5a2f 4fee a6d9 65f77b1187a2 - گوگل : مرورگر کروم روی ۲ میلیارد گجت فعال نصب شده است
اشتراک

گوگل : مرورگر کروم روی ۲ میلیارد گجت فعال نصب شده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: گوگل

بدون شک مرورگر کروم گوگل را باید به‌عنوان محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی بشناسیم، اما تا امروز آماری دقیق در مورد اینکه این مرورگر تا چه اندازه‌ مورداستفاده قرار گرفته، ارائه نشده است. حال گوگل اعلام کرده که کروم بیش از ۲ میلیارد بار روی گجت‌های مختلف نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 نصب کروم روی ۲ میلیارد گجت و استفاده فعال از آن به معنای این نیست که ۲ میلیارد نفر از کروم به‌صورت روزانه روی گجت‌های خود استفاده می‌کنند، بلکه کروم بیش از ۲ میلیارد بار روی گجت‌های مختلف نصب شده است. آخرین آمار ارائه‌شده در مورد تعداد کاربران فعال کروم که مربوط به ماه آوریل است نشان از این دارد که کروم توسط بیش از یک میلیارد نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 گوگل سرویس‌های دیگری نیز دارد که بیش از یک میلیارد نفر کاربر دارند. این سرویس‌ها شامل جیمیل، اندروید، سرویس نقشه گوگل، سرویس جستجو و یوتیوب در کنار کروم می‌شود.

 افزایش تعداد کاربران کروم را باید تا حدودی در گرو این موضوع بدانیم که مرورگر این کمپانی به‌صورت پیش‌فرض روی بخش بزرگی از گوشی‌های هوشمند اندروید نصب می‌شود و همچنین کروم نیز همچون سایر سرویس‌های گوگل، یکپارچگی و وابستگی زیادی به سرویس‌های دیگر گوگل دارد. البته نباید از این موضوع صرف‌نظر کرد که کروم به‌واقع یک مرورگر خوب و کاربردی است. هرچند رقبای دیگری نیز نظیر سافاری و فایرفاکس وجود دارند، اما کروم اولین مرورگری است که مفاهیمی نظیر پلاگین را به مرورگر خود آورده و باعث گسترش کاربردهای کروم شده است.

 یکی از معایب کروم را باید مصرف باتری بالا و رم توسط این مرورگر خواند. این موضوع در سیستم‌عامل مک بیش‌ازپیش به چشم می‌خورد. گوگل برای افزایش استفاده از مرورگر کروم و بالا بردن تعداد کاربرانش باید در ساختار این مرورگر تجدیدنظر کرده و آن را به مرورگری کم‌مصرف تبدیل کند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31613TechnoYab QR Code For: گوگل : مرورگر کروم روی ۲ میلیارد گجت فعال نصب شده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *