android chrome w600 - گوگل: ژانویه 2017 پشتیبانی از WebVR به مرورگر کروم اندروید اضافه می شود
اشتراک

گوگل: ژانویه ۲۰۱۷ پشتیبانی از WebVR به مرورگر کروم اندروید اضافه می شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, گوگل

در دوره ای قرار داریم که تمام نگاه ها به سمت واقعیت مجازی سوق پیدا می کند و اغلب فعالان حوزه تکنولوژی، از کمپانی های بزرگ گرفته تا استارتاپ های مستقل، انواع و اقسام پتانسیل های این بستر جذاب را می سنجند.

در همین راستا رابط WebVR در سال ۲۰۱۴ ساخته شد؛ پلتفرم استاندارد در حال توسعه ای که به وب سایت ها اجازه می دهد تا از هدست های واقعیت مجازی مختلف، از آکیلس ریفت گرفته تا شیائومی، پشتیبانی کنند.

اما در حال حاضر فقط برخی از بیلدهای مشخص مرورگر فایرفاکس و نسخه های خاصی از گوگل گروم از قابلیت های WebVR برخوردار بوده و اخیراً نیز مایکروسافت Edge به جمع آنها پیوسته است. در زمینه تلفن های هوشمند نیز، فقط مرورگر اختصاصی سامسونگ با این پلتفرم آشنا بود.

با این تفاسیر، کمپانی گوگل روز گذشته اعلام کرد پشتیبانی از WebVR در ماه ژانویه ۲۰۱۷ رسماً به نسخه اندروید مرورگر کروم اضافه خواهد شد. به این معنا که از این پس گشت و گذار در اینترنت واقعیت مجازی برای تمام دیوایس های اندرویدی در دسترس خواهد بود.

به نظر می رسد با عرضه هدست Daydream VR در کنار سایر هدست های موبایلی و رقابت برای پشتیبانی از WebVR بستر مناسبی برای تجربه واقعیت مجازی موبایل فراهم گردیده که فقط می بایست محتوای لازم به آن تزریق گردد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31439TechnoYab QR Code For: گوگل: ژانویه ۲۰۱۷ پشتیبانی از WebVR به مرورگر کروم اندروید اضافه می شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *