Ubisoft logo - یوبیسافت با بازخرید 122.5 میلیون یورو از سهام خود، به مقابله با Vivendi ادامه می دهد
اشتراک

یوبیسافت با بازخرید ۱۲۲.۵ میلیون یورو از سهام خود، به مقابله با Vivendi ادامه می دهد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

سال ۲۰۱۳ بود که کمپانی فرانسوی ویوندی با فروش سهام عظیم اکتیویژن، تصمیم گرفت از بازی های ویدیویی فاصله بگیرد تا ضمن تمرکز روی بخش های سودآورش، بدهی هایش را پرداخت کند. با این وجود سیاست های جدید آن ها چندان دوام نیافت و فرانسوی ها این بار با یوبیسافت به صنعت گیمینگ بازگشتند. بنابراین ویوندی به خرید سهام این کمپانی و شرکت های زیرمجموعه اش روی آورد.

اتفاقی که برادران گیمو، مدیریت یوبیسافت، از آن ناراضی بوده و تمام توان خود را به کار گرفته اند تا دست ویوندی را از دریافت اختیارات بیشتر ناشر اساسین کرید کوتاه نمایند. اکنون با توجه به گزاراشات جدیدی که پیرامون کشمکش فرانسوی ها منتشر شده، برادران گیمو با خرید سهام بیشتر یوبیسافت یک قدم از ویوندی جلو افتاده اند.

ویوندی تاکنون استودیوهای بازیسازی زیادی را تا مرز تعطیلی برده است. شاید آن ها گفته باشند که با خرید یوبیسافت نمی خواهند کنترل این کمپانی را به دست بگیرند، ولی شایعات روی دیگر داستان را نشان می دهند. اگر دوست دارید پیرامون کشمش گیموها و ویوندی بیشتر بدانید مقاله «جنگ داخلی؛ چرا Ubisoft در لبه پرتگاه قرار دارد» را از دست ندهید.

این اطلاعات نشان می دهند که یوبیسافت با پرداخت ۱۲۲.۵ میلیون یورو توانست تا ۳.۲ درصد از سهام خود را از بانک معروف فرانسوی Bpifrance [یکی از سهام داران پیشین] بخرد. بد نیست بدانید ویوندی هم اکنون ۲۰.۱ درصد از سهام یوبیسافت را به اختیار گرفته است.

همین مسئله موجب شده بود تا اهمیت رای این کمپانی و گیموها تقریبا به یک اندازه برسد. همچنین ویوندی چند ماه پیش با خرید ۹۷ درصد از سهام گیم لافت، سازنده معروف بازی های اسمارت فون ها، توانست سکان این شرکت را به دست آورده و پست مدیریت را هم از مایکل گیمو بگیرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25848TechnoYab QR Code For: یوبیسافت با بازخرید ۱۲۲.۵ میلیون یورو از سهام خود، به مقابله با Vivendi ادامه می دهد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *