Ubisoft Logo 840x472 w600 - یوبی سافت استودیوی مستقل Ketchapp را خریداری کرد
اشتراک

یوبی سافت استودیوی مستقل Ketchapp را خریداری کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

حتی اگر زیاد پیگیر دنیای بازی ها نباشید، محال است که نام استودیوی Ketchapp به گوشتان نخورده باشد. این استودیوی مستقل سازنده بازی های موبایل چند سال بیشتر قدمت ندارد، اما طی مدتی کوتاه توانسته حدود ۷۵ بازی موبایل را روانه اپ استور و گوگل پلی کند که بسیاری از آن ها به خاطر ساختار ساده و فضای مینیمالیستی شان با استقبال کاربران مواجه شده اند.

استعداد عجیب کچ اپ در ساخت بازی های اعتیادآور موبایل سبب شده تا یکی از غول های بزرگ صنعت بازی این استودیوی کوچک را خریداری کند. یوبی سافت به تازگی با انعقاد قراردادی اقدام به خریداری استودیوی کچ اپ نموده تا جایگاه خود در بازار بازی های موبایل را بیش از پیش ارتقا ببخشد.

یوبی سافت ادعا کرده  که در حال حاضر از منظر تعداد دانلودها چهارمین ناشر بزرگ بازی های موبایل محسوب می شود، و احتمالا خریداری کچ اپ تصمیمی بوده تا بتواند خود را به جایگاه بزرگترین ناشر بازی های موبایل نزدیک تر کند.

این خرید یوبی سافت حاوی پیام جالب توجهی است، و آن هم این است که در حال حاضر در صنعت بازی های موبایل توسعه دهندگان کوچکی حاضر هستند که از محصولات خود سودهای میلیاردی حاصل می کنند.

وقتی کمپانی های بزرگی همچون یوبی سافت یا EA تصمیم می گیرند که به این بازار وارد شوند، بدین معناست که می خواهند فرمول های جواب پس داده این صنعت برای درآمدزایی را امتحان کنند که احتمالا پرداخت های درون برنامه ای ۱۰۰ دلاری در رأس این برنامه ها باشد.

البته این رویه برای بازی های ساده کچ اپ مثل Ninja Jump یا Stack جواب نمی دهد، چرا که آنقدر پیچیده نیستند که بتوان یک سیستم پرداخت درون برنامه ای درآمدزا در آن ها پیاده سازی کرد. بنابراین باید منتظر ماند و دید که یوبی سافت چه برنامه هایی برای بازی های آینده کچ اپ در پیش خواهد گرفت.

در انتها بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که یوبی سافت این روزها خودش هم حال و روز چندان خوشی نداشته و به شدت برای مستقل ماندن در حال دست و پا زدن است. مطابق گزارشات کمپانی فرانسوی Vivendi پس از خرید کمپانی بازی سازی گیم لافت، این روزها به شدت در تلاش است تا یوبی سافت را هم به زیر مجموعه های خود اضافه کند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26251TechnoYab QR Code For: یوبی سافت استودیوی مستقل Ketchapp را خریداری کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *